«Екуменічні ініціативи задля розбудови Рідної Хати»

29 Листопада 2020

Донецький екзархат Української Греко-Католицької Церкви спільно з Благодійним Фондом «Карітас Запоріжжя» ініціював проведення відкритого форуму на тему: «Екуменічні ініціативи задля розбудови Рідної Хати: від Шептицького до сучасності». Захід відбувся 26 листопада в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї.

 

Форум був спрямований до сприяння пошуку точок порозуміння, злагоди та взаємному зближенню, обміну досвідом та віднайденню шляху для діалогу у суспільстві. Учасники заходу також мали змогу прослухати історичні факти про митрополита Андрея Шептицького та дізнатися про те, яку важливу роль він відігравав в тогочасному  суспільстві. Під час зустрічі була відкрита дискусія між представниками християнських Церков, громадських та релігійних організацій міста Запоріжжя, всі охочі мали можливість поставити та обговорити питання,  які допомогли б у світлі нових екуменічних викликів та з огляду на пандемію COVID-19 переосмислити сучасну еклезіологічну реальність та зробити відповідні висновки.

 

Спікерами форуму були професори Олександр Ігнатуша (Запоріжжя), Мирослав Маринович (Львів) та Зиновій Свереда (Київ), в зустрічі також взяв участь отець-доктор Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами та Владислав Мороко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА.

 

На завершення заходу владика Степан Меньок, екзарх Донецький, взяв слово, у якому відзначив високий рівень компетентності спікерів та подякував за цікаві доповіді та дискусію. 

 

«Здавалося б, ми так добре знаємо постать митрополита Андрея… Але, послухавши сьогоднішні доповіді професорів, можу ствердити, що багато чого ми навіть не могли собі уявити. Діяльність Андрея Шептицького, його погляд на розбудову українського суспільства та Церкви насправді вражає. Особлива подяка за поширення інформації про проект герба України, на якому присутній знак святого Хреста. І справді, якщо ми будемо на такому рівні шанувати християнську ідентичність нашого народу, напевно, багато чого зміниться в кращий бік!», – підсумував єпископ.

 

Організатори форуму висловлюють щиру подяку доповідачам та учасникам, а також – керівництву Запорізького обласного краєзнавчого музею, яке люб’язно погодилось надати приміщення для проведення цього заходу.

 

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ

за матеріалами «Карітас Запоріжжя»