28 листопада — початок Різдвяного посту

28 Листопада 2020

 

Різдвяний піст розпочинається 28 листопада і триває до 6 січня включно. Згідно з приписами партикулярного права УГКЦ, протягом цього часу вірні зобов’язані у всі середи і п’ятниці утримуватися від споживання м’ясних продуктів і страв. В інші дні дозволені усі види їжі. 

 

У всі дні посту потрібно утриматися від організації та участі в гучних забавах, весіллях, танцях, розвагах та інших подібних заходах.

 

Від посту звільняються:

— діти до 14 років та особи, яким виповнилося 60 років;

— важкохворі;

— вагітні;

— матері після пологів і ті, що годують грудьми;

— ті, що подорожують (якщо час подорожі перевищує 8 годин);

— ті, що важко працюють;

— ті, що харчуються зі столу інших;

— убогі, котрі живуть з милостині.

 

Також, у зв’язку з похибкою церковного календаря відносно астрономічного, яка ще досі існує в Церквах східної традиції в Україні, всі вірні УГКЦ є звільнені від посту 31 грудня і 1 січня, в час святкування Нового Року.

 

В інших окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий ієрарх (єпископ або довірений священик), заохочуючи в цьому разі до діл побожності та милосердя.

 

Також пригадуємо, що піст не полягає лише у невживанні якихось страв чи стриманості від веселощів. Це насамперед духовне приготування до зустрічі з народженим Христом. Час посту є нагодою через молитву і вже згадану стриманість роздумати над тим, до чого наше серце прив’язане і звільнити його для Бога.

 

..

Джерело:

https://dyvensvit.org/novyny/1017736/