Дякуємо отцю Тарасові та вітаємо отця Івана!

14 Вересня 2020

 

13 вересня, коли свята Церква святкує положення пояса Пресвятої Богородиці, парафіяни храму святих верховних апостолів Петра і Павла в місті Токмаку дякували за служіння отцю Тарасові Буричку, дотеперішньому адміністраторові парафії, який продовжуватиме душпастирську працю на теренах Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Божественну Літургію в цей день очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, який прибув в місто Токмак разом з отцем Мирославом Романівим, деканом Запорізьким. Божественна Літургія розпочалась з Чину хрещення маленької Поліни, який архієрей звершив разом з отцем Іваном Герасимлюком, який перейняв від отця Тараса  уряд адміністратора парафії святих Петра і Павла.

Під час проповіді єпископ пригадав вірним історію свята Положення пояса Пресвтяої Богородиці та зазначив, що в благоговійному ставленні до речей, які належали святим, немає нічого подібного з ідолопоклонством, як дехто може сказати.

«Багато речей, які торкались тіл святих людей, отримували цілющу силу. Сам Хрест Господній має надзвичайні властивості, адже на ньому був розіп’ятий сам Господь Ісус Христос, який зробив символ страждань і смерті – хрест – символовм життя і перемоги. З Діянь апостольських знаємо, що навіть тінь, яка падала від святого апостола Петра, оздоровлювала людей (Ді, 5,14-16). Так само і хустина й фартух , що були діткнуті до тіла святого Апостола Павла, допомагали людям одужати й виганяли бісів!» (Ді, 19, 11-12), – зазначив владика Степан.

Архіпастир також зацитував стихиру з Вечірні свята Положення Ризи Пресвятої Богородиці:

«Прийдіть з усіх кінців землі і радісно прославмо святий празник покладення пояса Божої Матері, бо Вона молиться за нас, здіймаючи руки до Сина. Тому то псальмами і духовними піснями велично празнуємо з усіма святими» 

«В цей день, коли в особливий спосіб згадуємо Положення пояса Богородиці, звернімось до Неї в молитві та просімо заступництва для нашої багатостраждальної  України та нашого народу!», – закликав екзарх Донецький наприкінці проповіді.

По завершенні Літургії владика Степан висловив отцю Тарасові Буричку за ревне служіння, батьківську опіку для парафіян та жертовну працю – як духовну, про яку свідчить збільшення кількості активних парафіян, які прагнуть бути в Церкві та служити їй, так і матеріальну, яка представлена побудованим храмом та майже добудованим катехитичним центром і дзвіницею.

«Для багатьох наших священників це було здивуванням, як отець Тарас за рік часу збудував цей храм. Секрет отця полягає в тому, що він безпосередньо брав участь в будівництві та цікавився всім, що стосувалось цієї роботи. Я пригадую, як отець тільки приїхав сюди, на Схід, разом з дружиною Іриною, пригадую в яких умовах вони змушені були жити. Дивлячись на це, я розумію, наскільки важливо, щоб отець знаходив у своїй дружині справжню підтримку».

Отець Тарас, в свою чергу, звернувся з подякою до єпископа та парафіян за підтримку, за любов довіру та жертовність.  Душпастир попросив парафіян про одне: «Шануйте і любіть свого священника, адже від цього багато що залежить!»

Владика також представив парафіянам нового адміністратора – отця Івана Герасимлюка, побажав йому успіхів та запевнив у своїй підтримці.

 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ