Не ховаймося від Світла Христового!

20 Серпня 2020

В день свята Преображення Господа Нашого Ісуса Христа владика Степан Меньок, Екзарх Донецький, очолив Божественну Літургію в храмі Матері Божої Неустанної Помочі в місті Запоріжжі.

Цього дня єпископу співслужили отці Роман Вовк та Іван Колосок, настоятель та сотрудник парафії МБНП, отці Ростислав Муховський, настоятель храму Зіслання Святого Духа у місті Донецьку, Роман Братковський, настоятель парафії Преображення Господнього в селі Преображенці, Владислав Ігнатюк, сотрудник парафії  Різдва Пресвятої Богородиці в місті Мелітополі, а також диякон Сергій Підтілов. З Мелітополя також приїхав брат Руслан Бутенко, студент Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, який під час Літургії послужив прислуговуванням.

Проповідь владики Степана стосувалась Преображення як особистої переміни кожної людини і суспільства загалом:

«З хрещенням Русі-України і наша країна перемінилася: з поганської стала християнською. І всі ми, дорогі мої, перемінилися, отримавши в святій Тайні Хрещення освячуючу Ласку; а коли маємо нещастя впасти в гріх, знову можемо обмитись, перемінитись, стати дітьми Божими, приступивши до святої Тайни Покаяння. Щодня ми повинні преображатися, уподібнюватись до Христа, якого приймаємо в Євхаристії», - наголосив єпископ.

Архиєрей також закликав всіх присутніх прийняти Світло, яким просвічує сам Хрситос:

«Світло Христове просвічує світ. Не ховаймося від цього світла, щоб як апостол Петро могти закликати: «Господи, добре нам тут бути

Важливим і очікуваним усіма моментом Божественної Літургії стали ієрейські свячення отця Сергія Підтілова, які, як приписує устав богослужінь, звершились після Великого Входу.

Отець Сергій публічно визнав свою віру, присягнув на послух Церкві, після чого владика Степан через покладення рук поставив його в сан священника та разом з усією спільнотою священників та мирян виголосив: «Аксіос!» (Достойний!).

По завершенні Літургії єпископ привітав новопоставленого ієрея Сергія та його дружину пані Оксану з цією визначною подією, поділившись спогадами про те, як ще з юності отець тягнувся до Бога і виховував в собі християнські цінності, а також побажав священникові бути завжди вірним Богові та Церкві та бути відданим у своєму служінні.

Після владики Степана отця Сергія привітали також присутні отці та парафіяни храму, а він, в свою чергу, склав подяку тим, хто його підтримував на дорозі до священства – владиці, отцям, своїй дружині, батькам та всім, кого на цьому шляху посилав Господь, після чого, за давньою традицією, нововисвячений ієрей уділив всім присутнім особисте благословення.

Вітаємо отця Сергія та бажаємо йому витривалості на шляху священства і вірності Христові, а також всіх Божих ласк! Многая літа!