У Запоріжжі владика Степан уділив дияконські свячення: новопоставлений диякон служитиме в Донецьку

17 Червня 2017

15 червня в свято Пресвятої Євхаристії владика Степан, Екзарх Донецький УГКЦ, здійснив Чин поставлення в диякони піддиякона Дмитра Дєхтярьова під час Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святого архистратига Михаїла в Запоріжжі.

         Проповідницьке слово виголосив о. Андрій Бухвак, настоятель парафії: «Людина має унікальну можливість вже тут, на землі, переживати радість зустрічі із Богом. Бог, який входить через Святе Причастя в серце людини, дає нам силу йти по житті. Не потрібно їхати у великі відпустові місця, аби шукати сенсаційної зустрічі із Ним. Зустріч із великим Богом є можливою тут, через Таїнство Пресвятої Євхаристії». За словами проповідника, для сучасної людини рятівними стовпами в розбурханому морі є Пресвята Євхаристія.

         Наприкінці богослужіння владика Степан звернувся до новопоставленого диякона Дмитра такими словами: «Ми всі бажаємо тобі сили і наснаги в священичому служінні на славу Божу і спасіння людське. Диякон Дмитро сьогодні переступив перший ступінь священичого служіння. За рішенням Синоду Єпископів, семінаристи-випускники, які вступають в подружній стан, повинні цілий рік прожити, як чоловік і жінка. Тим самим вони повинні показати приклад мирянського подружжя». Додамо, новопоставлений диякон є корінним донеччанином і нещодавно він одружився. Здійснюватиме своє дияконське служіння диякон Дмитро в Донецьку.

         Варто зазначити, диякон розпочав навчання в Львівській духовній семінарії і завершив його в Івано-Франківській духовній семінарії. Не стримуючи емоцій диякон подякував усім за підтримку. «Цього дня, коли почитаємо Пресвяту Євхаристію, я вдячний Богу і вам за молитви, які мене підтримали і допомогли. Я вдячний владиці Степану, за те, що підтримував мене під час мого навчання в семінарії, коли було тяжко. Ніколи мене владика Степан не залишав. Єпископ мені завжди ставив лише одне запитання: «Чи ти хочеш?».  Він завжди в мене вірив, навіть тоді, коли Бог мені посилав різні випробування. Удячний о. Роману Вовку за підтримку і віру в мене. Пам’ятаю, як я ще малим, ходив до собору в Донецьку і прислуговув. Отець Роман мене завжди навчав, як правильно. Прошу усіх присутніх, ніколи не забувайте в молитвах тих  священиків, які служать зараз в Донецьку й Луганську».

Руслана Ткаченко, прес-служба Донецького екзархату

Фоторепортаж с. Йосафата Цяпало