Єпископ Степан Меньок: молячись до Матері Божої, не залишимось непочутими!

05 Липня 2021

4 липня 2021 року Божого запорізька парафія Матері Божої Неустанної Помочі святкувала храмовий празник та другу річницю освячення парафіяльного храму. З цієї нагоди святкову Архієрейську Божественну Літургію на парафії звершив єпископ Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ.

Разом з архієреєм служили отець Роман Вовк, настоятель парафії, отець Мирослав Романів, декан Запорізький, а також численні священнослужителі Запорізького та Дніпровського деканатів Донецького екзархату.

У проповіді владика Степан зосередив увагу на почитанні чудотворних ікон:

«Сьогодні ми святкуємо величне свято Матері Божої Неустанної Помочі. Чому ми почитаємо цю чудотворну ікону Пресвятої Богородиці? Культ почитання чудотворних ікон походить від того, які чуда ставались за посередництвом Матері Божої або святих, що на цих іконах зображені. В Україні ми маємо понад 20 чудотворних ікон Богородиці, і є чисельні свідоцтва про чуда. Не можемо в природний спосіб пояснити чуда, але коли люди відвідують місця, де знаходяться чудотворні ікони, вони отримують оздоровлення та різні ласки. І коли ми чуємо, що відбулось те чи інше чудесне оздоровлення, то розуміємо: цього не могло статись без Божої допомоги!»

Єпископ також зазначив, що почитання образу Неустанної Помочі було поширене завдяки праці Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

«Я пригадую, що коли був малим хлопцем, то дуже часто бачив в оселях ікону Матері Божої Неустанної Помочі. На Заході України почитання цього образу є дуже поширеним завдяки місійній праці отців-редемптористів, які приходили в різні поселення і проводили там місії, засновуючи «Братство Матері Божої Неустанної Помочі» і залишали цю ікону. Не дивно, що питання про почитання Матері Божої Неустанної Помочі було розглянуте Синодом Єпископів нашої Церкви і було винесене рішення встановити це чудове свято, яке ми сьогодні відзначаємо», – мовив   проповідник.

Ахріпастир також пригадав вірним вчення Церкви про Матір Божу:

«Вивчаючи історію християнства, дізнаємося про багато різних єресей, з якими боролась Церква Христова. Знаємо про Несторія, який стверджував, що Марія народила не Бога, а лише Христа, назвавши її Христородицею. Пізніше був скликаний Ефеський Вселенський Собор, на якому було визнано, що в момент, коли Діва Марія зачала Ісуса, за дією Святого Духа в її лоно увійшла і людська природа, і Божа – і Марія народжує Богочоловіка».

Наприкінці гомілії владика Степан наголосив на тому, що молитви матерів мають велику силу, а коли ми молимось до Богородиці, то не можемо бути невислуханими.

«Дуже часто можемо бачити, що матір вимолює для сина дар покликання до священства. Колись в дитинстві я чув від своєї мами такі слова: «якби ти став священником, я б купила тобі все, що ти захочеш». Пізніше один священник-редемпторист, який мав на мене великий вплив, сказав нам, молодим хлопцям, що ми будемо священниками і я перший сказав, що не буду, а пізніше став не лише священником, а і єпископом. Ось так бачимо, що молитви наших матерів мають величезну силу. Наша небесна Мати неустанно за нас молиться. Знаємо, що перше чудо Іуса в Кані Галилейській – було звершене на прохання Богородиці. Маємо пам’ятати: молячись до Матері Божої, не залишимось непочутими!»,  підкреслив екзарх.

По завершенні Божественної Літургії на подвір’ї відбулось освячення води, після чого владика, отці та всі присутні розділили святкову трапезу, особливістю якої став виступ гурту «ЯгОди», який прибув зі Львова, щоб привітати запорізьких греко-католиків з храмовим святом.

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ