«Нехай усі ваші ангелятка будуть здорові»: Блаженніший Святослав відвідав Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню

31 Травня 2021

Сьогодні, 31 травня 2021 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відвідав Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню, де зустрівся з медперсоналом і пацієнтами – дітьми, які проходять тут лікування – та їх батьками.

 

На порозі медичного закладу Главу УГКЦ привітав головний лікар Тарас Мельник і представники місцевої влади.

Блаженніший Святослав розповів, що прибув до сюди, щоб висловити педіатрам свою вдячність, підтримку і засвідчити про молитву за них всієї УГКЦ, але також, щоб помолитися за діточок, які хворіють і лікуються в обласній дитячій клінічній лікарні Івано-Франківська.

«Завтра, 1 червня, відзначаємо Всесвітній день захисту дітей. Діти є чи не найвразливішою частиною будь-якого суспільства, в тому числі й українського. Наші діти справді потребують особливої уваги і опіки з боку держави, суспільства, але теж і цілої Церкви», – сказав Глава УГКЦ у вітальному слові.

Наші діти, їхні матері і батьки, заявив Предстотель, потребують окремого права доступу до кваліфікованої, професійної, безпечної медицини, щоб наші батьки не мусіли своїх дітей лікувати закордоном, але щоб усі необхідні засоби для збереження життя і здоров’я можна було б їм отримати у себе вдома. «Всі ми разом з вами повинні до цього стреміти», – сказав він.

Блаженніший Святослав наголосив на потребі говорити не лише про захист дитинства і материнства, але й про відповідальне батьківство: «Батько має дуже важливу роль в місії виховання своїх дітей, підтримки своєї дружини. Часом так буває, що, коли хворіє дитятко, то з ним у лікарні перебуває мама. Але так важливо для дитятка і мами, щоб тато був поруч, щоб тато був одним із тих, хто співстраждає і разом зі своєю родиною рухається вперед».

З огляду на те, що в 2021 році Українська Греко-Католицька Церква звертає особливу увагу на родину, сім’ю, Глава Церкви вкотре закликав державних мужів до формування в Україні окремої серйозної державної політики підтримки сім’ї, батьківства і материнства і окремої політики, спрямованої на захист і лікування дітей.

Відтак Блаженніший Святослав відвідав відділення обласної лікарні, де зустрівся з дітьми та їх батьками, а також лікарями закладу.

Після молитви за здоров’я всіх діточок та медперсонал закладу, яку Глава УГКЦ разом з медичними капеланами звершив у каплиці, він поділився своїми враженнями від відвідин лікарні з журналістами.

«Дуже зворушливо мені було відвідати онкохворих дітей, побачити очі їх батьків. Сьогодні людська цивілізація, зокрема в галузі медицини, має колосальні здобутки, але завжди є певна межа. Коли дивишся в очі хворих діточок, з тими шрамами на голові, усвідомлюєш, що перед складною хворобою людина відчуває себе обмеженою і немічною. Тому з великим зворушенням я клав руки на голови цих діточок і просив: Господи, подаруй лікарям мужність, силу, професійність, а всім нам силу любові, що тих діточок підтримати. Бо вони, дивлячись на нас, хотіли побачити в нас для себе надію», – розповів Блаженніший Святослав.

За словами Глави Церкви, особливе враження на нього справило відділення інтенсивної терапії для новонароджених, а також той факт, що в цій лікарні не помер жодний пацієнт, який хворів на Covid-19 – виходили усіх. Про це, на переконання Блаженнішого Святослава, має знати весь світ, адже таким успіхом не можуть похвалитися навіть найбільші клініки.

Прощаючись з лікарями, Глава УГКЦ побажав їм, щоб вони мали якомога більше добрих новин для хворих діточок і їх батьків.

..

Джерело: Департамент інформації УГКЦ,
фото: Дмитро Дем’янів