«Очистьмо наші серця, і тоді сам Христос замешкає в них!», - екзарх Донецький в Мелітополі

26 Квітня 2021

В день свята Входу Господнього в Єрусалим владика Степан Меньок, екзарх Донецький, відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці в місті Мелітополі.

Єпископ очолив святкову Божественну Літургію у співслужінні отця Олександра Богомаза, настоятеля парафії, та отця Владислава Ігнатюка, сотрудника парафії.

У проповіді владика поділився враженнями про молодь, з якою зустрівся напередодні, коли прибув на парафію. Особливим враженням для єпископа був спосіб, яким молоді люди прославляли Бога.

«Вчора ввечері я зустрівся з молоддю і був приємно вражений! Молоді люди ввечері молились і співали духовні пісні. Тексти пісень були виведені на екран, так що всі присутні могли брати участь у цій прославі Господа. Цікавим було також те, що коли роздавали уривки зі Святого Письма, мені попався уривок про в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим. Спочатку я подумав, що всім роздавали однакові, але мені сказали, що кожен отримав інакший уривок. Напевно, це такий знак, адже я прибув сюди саме на святкування Входу Господнього в Єрусалим», - мовив архієрей.

Проповідник також провів паралель між Входом спасителя в Єрусалим та Його приходом у серця людей.

«Сьогодні бачу, що ця парафія жива і діяльна, у богослужіннях беруть участь багато вірних, але ж так було не завжди. Тут, на Сході України, наші парафії починають діяльність з кількох вірних, так було і на парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Але тепер, завдяки ревній праці священників, бачимо велику кількість людей на Літургії, багато молоді, розвинуту харитативну діяльність. Можна порівняти те, як Христос увійшов до міста Єрусалиму під радісні оклики «Осанна!» з тим, як Він увійшов у ваші серця, коли ви лише почали ходити до храму і зростати у вірі. Кожна охрещена людина має віру, адже отримує її разом з чеснотами надії та любові у Таїнстві Хрещення. Але часто ця чеснота віри приспана і занедбана. Для зростання у вірі мусить бути відповідне середовище. Сьогодні особлива подяка нашим отцям за те, що створили всі ці необхідні умови для розвитку громади».

Наприкінці гомілії архієрей закликав вірних до молитви, в якій запрошуємо Христа бути присутнім у нашому житті.

«Якщо ми хочемо запросити Господа бути присутнім в нашому житті, маємо просити про це в молитві, але також і приготувати своє серце для нього. Очистьмо наші серця, і тоді сам Христос замешкає в них!», - такими словами архіпастир завершив проповідь.

Опісля Божественної Літургію владика Степан провів зустріч з молоддю екзархату, яка бере участь в таборі «Оasis», який провадить сестра Божена з міста Красилова. Зустріч була приурочена до Квітної неділі, коли в нашій Церкві відзначається День молоді.

Під час зустрічі молоді люди ставили єпископові питання, які їх цікавили, серед яких були і про життя владики до священства, і про перше кохання, і про рішення про вступ до підпільної семінарії та багато інших, на які архієрей з радістю відповів. Владика, в свою чергу запропонував  хлопцям і дівчатам дати відповіді на його питання. Владика Степан поцікавився відповідями на питання, які стосувались здебільшого історії спасіння та науки Церкви: хто з числа чотирьох євангелистів не був у числі дванадцятьох апостолів і де вони брали відомості для написання Євангелій? Кого апостоли обрали в число дванадцятьох замість Юди Іскаріота? Де в Святому Письмі згадується про рукоположення апостолів Павла і Варнави? Що таке Церква? Також звучали питання, які стосувались особистих роздумів представників молоді: яка є найбільша небезпека для молоді в наші дні? Чи боїтесь смерті?

По завершенні зустрічі, владика розділив з отцями та молоддю трапезу, за якою продовжилось спілкування у родинній атмосфері.

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ