У Запоріжжі відсвяткували іменини владики Степана

10 Січня 2021

9 січня Свята Церква вшановує пам’ять Святого Степана, апостола, первомученика й архідиякона. В цей день свої іменини відзначає єпископ Степан Меньок, екзарх Донецький.

З нагоди іменин владики Степана в храмі святого Володимира у місті Запоріжжі відбулась урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, у співслужінні іменинника владики Степана та владики Яна Собіло, єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви, а також священників Донецького екзархату.

Гомілію під час Літургії виголосив владика Ян. Проповідуючи, єпископ пригадав присутнім про те, що християни не лише в перших віках зазнавали гонінь та переслідувань, але і в сучасності віддають свої життя за віру. Владика зауважив, що мучеництво буває не лише таке, від якого загинув Святий Степан, адже часто бувають терпіння християн в родинах, коли рідні не поділяють наших релігійних поглядів та не розуміють, для чого ми ходимо до храмів:

«Це таке тихе мучеництво – у деяких людей протягом цілого подружнього життя. Це величезне мучеництво, свідчення про Христа з любов’ю. Бо як не буде любові, то ця жертва нашого свідчення не буде такою сильною. Савло не навернувся би, якби Степан не помолився перед смертю».

Архіпастир наголосив на силі християнської молитви.

«Ми маємо діяти молитвою і любов’ю – це є величезна сила! Вона може наповнити багато сердець, які є близько до нас, які споглядають, як ми молимося, як поводимося. Це змінює світ і людське серце. Тому сьогодні ми просимо Святого Степана, щоб він випросив для нас, християн 21-го століття, щоб ми навчилися бути подібними до нього», – мовив владика Ян.

Божественну Літургію супроводжував співом хор запорізької парафії Святого Архістратига Михаїла, а брати-семінаристи з Київської Трьохсвятительської духовної семінарії послужили як архієрейська прислуга.

 

По завершенні Божественної Літургії священнослужителі, монахині та вірні мали змогу привітати владику Степана та вручити подарунки. На свято завітали гості з різних куточків екзархату, а також з міста Харкова – екзарх владика Василій та монахині Згромадження Святого Йосифа Обручника з харківського монастиря Святого Івана Павла ІІ на чолі з ігуменею сестрою Олексією Пограничною. Вітальні слова лунали також від священників та представників різних парафій Донецького екзархату.

Після привітань до храму завітали колядники з мелітопольської парафії Різдва Пресвятої Богородиці, які прибули на свято разом з адміністратором парафії отцем Олександром Богомазом та сотрудником отцем Владиславом Ігнатюком. Гості презентували владиці Степану та всім присутнім авторський вертеп, який розповідав про події народження  Спасителя та переслідування Ісуса та Його Святих Батьків.

Архієрей-іменинник в свою чергу подякував усім за вітання та наголосив, що найважливішим привітанням для нього є молитви, яких потребує у житті та відповідальному служінні екзарха.  

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ