Єпископ Степан Меньок: День Святого Миколая - це свято милосердя!

19 Грудня 2020

19 грудня Свята Церква вшановує пам’ять Святого Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця. В цей день вся Церква урочисто молиться, просячи заступництва у цього великого Святого. За давньою традицією, в день спомину Святого Миколая діти та дорослі отримують подарунки, адже Святий Миколай славиться своєю щедрістю та милосердям.

Святкування Дня Святого Миколая в храмі Святого Володимира у місті Запоріжжі розпочалось 18 грудня, у навечір’я свята, Великою Вечірнею з Литією, яку очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький,  у співслужінні настоятеля парафії отця Андрія Бухвака.

Опісля Великої Вечірні всі присутні разом з єпископом та парохом мали нагоду переглянути короткий фільм про життя Святого Миколая, після чого відбулась насправді визначна подія: до храму завітав сам Святий Миколай разом зі своїми ангелятами. Владика Миколай потішив всіх присутніх подарунками та поспілкувався з вірними. Наймолодші парафіянки та парафіяни мали можливість розказати Святому вірші, які приготували спеціально до свята.

В сам День Святого Миколая єпископ разом з парохом звершив на парафії Архієрейську Божественну Літургію. Під час проповіді владика Степан звернув увагу на постать Святого Миколая та його ставлення до людей:

«Святий Миколай був добрим пастирем для своїх вірних. Коли добрий пастух бачить, що на пасовищі не вистачає поживи для стада, він відправляється на пошуки нового місця, де є достатньо рослин, якими можна нагодувати худобу. Таким має бути справжній Пастир, справжній єпископ!»

Архієрей також розповів, як християни мають відзначати свята, присвячені великим Святим. За словами єпископа, ми маємо шукати способи вдосконалення та уподібнення до таких видатних людей.

«Щороку ми згадуємо Святого Миколая, архієпископа та чудотворця, молимося до нього, святкуємо та отримуємо подарунки, але як ми до нього ставимося? Згадуючи про цього Святого, роздумуючи про його життя та діяльність, маємо також робити все, що в наших силах, щоб наслідувати Святого Миколая! Особливо це стосується священнослужителів та єпископів, але також і мирян. Всі християни покликані до чинення діл милосердя, якими прославився по всьому світу Святий Миколай Мирлікійський. День Святого Миколая – це свято милосердя!», – наголосив проповідник.

По завершенні Божественної Літургії екзарх подякував вірним за спільну молитву та закликав завжди наслідувати у своєму житті Святого Миколая, а в потребі повсякчас з вірою звертатись до нього в молитві.

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ