Владика Степан Меньок звершив освячення Хреста у військовій частині

14 Грудня 2020

13 грудня 2020 року Божого, коли Свята Церква вшановує пам’ять Святого апостола Андрея Первозванного, єпископ Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, очолив освячення Хреста на території військової частини в місті Запоріжжі.

Цієї осені на території частини 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» з ініціативи командування було закладено наріжний камінь під будівництво храму Святих Андрея Первозванного та Романа Солодкопівця. Вчора, в день празника майбутнього храму, владика Степан разом з отцем Андрієм Бухваком, настоятелем запорізької парафії Святого архістратига Михаїла, звершив освячення Хреста.

На богослужінні були присутні військовослужбовці частини, до яких опісля освячення Хреста звернувся архієрей. У своєму слові владика Степан пригадав присутнім про історію культу почитання Чесного Хреста – про видіння, яке побачив перед боєм Святий Костянтин Великий, та про те, як його матір, Свята Єлена, віднайшла Господній Хрест.

Екзарх поділився своєю радістю через початок будівництва храму на території частини:

«Ми всі дуже радіємо з того, що на території нашої частини буде збудований храм. Це є дуже важливо, щоб військовослужбовці мали місце, де можуть поспілкуватись з Богом та спільно відвідати богослужіння. Знаємо, яка важлива та відповідальна місія лежить на плечах наших військових, тому з великою радістю будемо духовно опікуватись ними».

Разом з владикою та отцем Андрієм до частини завітали монахині Чину Святого Василія Великого на чолі з ігуменею монастиря Святих апостолів Петра і Павла  сестрою Лукією Мурашко, а також сестра Катерина Козакова зі Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії.

Наприкінці зустрічі владика окропив військовослужбовців свяченою водою, після чого всі спільно заспівали молитву «Боже Великий, Єдиний».

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ