У Донецько-Харківському екзархаті підпалено хрест, освячений о. Василем Вороновським

Четвер, 26 серпня 2010, 10:23


Акт вандалізму, а радше святотатства, вчинено у ніч з 25-26 серпня у м. Харцизьку (Донецька обл.) перед греко-католицьким храмом Преображення Господнього. Зловмисники якимось чином підпалили дерев’яний хрест зверху, але, на щастя, незабаром після того попри церкву проїжджали рибалки, вони й загасили полум’я мінеральною водою, оскільки поблизу немає ані водоймища, ані криниці. 
Хрест було встановлено на свято Різдва Пресвятої Богородиці 2008 року і освячено світлої пам’яті о. Василем Вороновським опісля хресного ходу. Хрест вироблено з дерева і оздоблено кованими елементами: розп’яттям і виноградною лозою.

Парох храму Преображення Господнього о. Лев Струков звернувся до правоохоронних органів для з’ясування злочину. Представники міліції прийняли заяву священика і склали протокол. На цей час зловмисників не виявлено.
На щастя і на славу Божу, хрест уцілів – ушкоджена лише його верхівка. Пані Марина Струкова, дружина настоятеля храму о. Лева, пропонує не реставрувати верхівку хреста, вона каже: «Нехай вигляд обгорілого хреста послужить для застанови іншим, адже попри наш храм завжди ходить дуже багато людей».

 

диякон Сергій Паламарчук,
прес-секретаріят Донецько-Харківського екзархату