«Слово, що змінює життя». Всеукраїнська християнська конференція УХЄЦ відбулась у Донецьку

Субота, 18 вересня 2010, 22:00

У суботу, 18 вересня 2010 р. Б., Екзарх Донецько-Харківський владика Степан (Меньок) і канцлер Донецько-Харківського екзархату митр. прот. Василь Пантелюк взяли участь у Всеукраїнській християнській конференції УХЄЦ (Української Християнської Євангельської Церкви) на тему «Свобода віросповідання в Україні: стан та перспективи розвитку». Захід відбувся у палаці спорту «Дружба». Загальна назва Конференції і урочистостей була така: «Слово, що змінює життя».
Гостями конференції були також архиєпископ Донецький і Маріупольський УПЦ КП Сергій (Горобцов) та представники сучасних протестантських християнських конфесій.
Владика Степан (Меньок) мав слово на урочистій частині конференції. У своєму виступі екзарх зазначив, що його участь у подібних заходах є «міні-екуменізмом» у нашому реґіоні. Окрім того, владика Степан наголосив, що вихід з економічної кризи у нашій країні та світі можливий лише за умови звернення людей до Христа і правильної громадянської позиції.
Загалом конференція тривала три дні, а саме 17-19 вересня, проте владика Степан взяв участь лише в урочистій частині 18 вересня.
Урочиста частина конференції відбулася у молитовному дусі справжньої християнської любові, взаєморозуміння і щирого патріотизму (!). Варто зазначити, що уся мистецька програма, як і пісні прослави та пісні-молитви до Господа, лунала українською мовою. Чисельне зібрання християн багаторазово возносило молитву Богові за Україну, наш народ і владу. Учасники мистецьких гуртів і солісти виступали в українських національних строях. А завершилась програма співом гімну «Боже великий єдиний».

диякон Сергій Паламарчук,
прес-секретаріят Донецько-Харківського екзархату