Храмовий празник у Дніпропетровську

Понеділок, 18 жовтня 2010, 13:44

У Дніпропетровську в неділю 17 жовтня греко-католики святкували храмовий празник парохії Покрови Пресвятої Богородиці. Головним гостем став владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський, котрий у ще недобудованій церковці відправив архиєрейську Святу Літургію.

Серед гостей були присутні о. Андрій Бухвак, декан Запорізького деканату, до якого належить парохія, о. Василь Сапеляк,котрий живе і служить разом зі своїм братом владикою Андрієм (Сапеляком) у Верхньодніпровську (Дніпропетровська обл..), а також римо-католицькі отці-капуцини, численні парохіяни.

Після святкової Літургії владика Степан (Меньок) нагородив пароха і парохіян подячною Грамотою за значний внесок у розвиток церковної громади.

Греко-католицьку парохію Покрови Пресвятої Богородиці засновано 1997 р., з 2002 р. тут служить о. Василь Дячок.

На сьогодні кількість парохіян складає приблизно 120 осіб, враховуючи тих, хто рідко приходить на богослужіння. З них 50 відсотків – це студенти-галичани, і ці 50 відсотків постійно оновлюються ¬– ті, хто закінчують навчання, їдуть додому, а нові приїжджають. Інші парохіяни – це західняки і ті, хто має коріння або якимось чином пов’язаний із Західною Україною. Місцеві мешканці Дніпропетровська, за словами о. Василя Дячка, складають 5-6 відсотків усіх парохіян.

Як уже згадувалось, дніпропетровську греко-католицьку парохію Покрови Пресвятої Богородиці зареєстровано 1997 р. Б., але землі під будівництво храму так і не отримано через фінансову неспроможність. І на сьогодні парохіяльна церковця (ще не добудована) знаходиться на приватній ділянці землі у житловому секторі. Цю ділянку допомогла придбати католицький благодійний фонд «Церква в потребі». Там стояв будинок, а у 2008 р. розпочато його капітальний ремонт і реконструкцію, переобладнуючи його під храм. Реконструкцію ще не закінчено. Для завершення храму потрібні немалі кошти, тому і парох, і парохіяни були б вельми вдячні жертводавцям за кожну лепту. Варто зауважити, що у кожному храмі на кожній Божественній Літургії моляться за жертводавців храму, така традиція існує здавна, і молитва за жертводавців триває стільки, скільки стоїть храм.


Інформацію для жертводавців можна дізнатись, зателефонувавши пароху о. Василю Дячку.

Контакти о. Василя Дячка:
Тел.: (0562) 47-49-96
Тел. моб.: (098) 267-11-92

Адреса храму Покрови Пресвятої Богородиці у Дніпропетровьку:
вул. Сташкова, 8
м. Дніпропетровськ
49010

диякон Сергій Паламарчук,
прес-секретаріят Донецько-Харківського екзархату