Звернення Блаженнішого про Конгрес мирян

Середа, 27 жовтня 2010, 13:09

Вірним Української Греко-Католицької Церкви
Благословення і мир у Господі!

Дорогі у Христі!

12-14 листопада 2010 р. Б. у Києві відбудеться Конгрес мирян Центральної, Східної та Південної України, в якому візьмуть участь представники Київської архиєпархії, Донецько-Харківського, Одесько-Кримського та Луцького екзархатів.

Заплановано, що Київську архиєпархію і названі екзархати представлятимуть по 25 осіб, а крім того будуть ще делегати різних церковно-мирянських товариств, які діють на їх території.

У рамках підготовки до Конгресу мирян у Київській архиєпархії та в кожному екзархаті вже відбулись місцеві зустрічі. Тепер ми бажаємо зібрати і узагальнити напрацювання цих заходів, щоб зрозуміти, яку роль повинні виконувати миряни в житті Української Греко-Католицької Церкви. У нашому народі поширеним є переконання, що у Церкві мають певне завдання єпископи, священики, диякони та богопосвячені чоловічі та жіночі спільноти. Це не повне розуміння Церкви. У церковному житті дуже важливе і відповідальне місце посідають також миряни (це слово походить від староцерковного "міръ", що значить "світ", або, як також популярно їх називають, світські люди. Їхнім завданням є не тільки освячувати свою душу, але й освячувати світ, в якому вони живуть. А духовенство і монашество служать мирянам, щоби їх діяльність справді виконувала це завдання.

Мета скликання Конгресу мирян подвійна: по-перше, щоби миряни краще пізнали свої завдання в житті Церкви, а по-друге, щоби спільно застановились, як вони можуть якнайкраще виконувати їх у конкретних обставинах існування та життя нашої Церкви у східних областях України. У цьому зверненні бажаємо повідомити вас про наш намір провести такий Конгрес і запросити вас поручати у молитвах Всемилостивому Господеві цю важливу для майбутнього нашої Церкви справу. Ваші молитви - спільнотні чи особисті - це запорука успішного проведення Конгресу.


Дано у Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
19 вересня 2010 року Божого

Доручаємо всечеснішим і преподобним душпастирям Київської архиєпархії, Донецько-Харківського, Одесько-Кримського та Луцького екзархатів прочитати це Звернення на всіх Богослуженнях у неділю 31 жовтня та 7 листопада.

+ ЛЮБОМИР