9 листопада День української мови

Вівторок, 09 листопада 2010, 14:46

День української мови та писемності встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

 

Цього року 9 листопада, у День української мови та писемності, в Україні та світі планують провести акції солідарності на захист мови. Організатори, серед яких – Рух добровольців «Простір свободи», Громадянський рух «Відсіч», Громадська кампанія «Новий громадянин» – закликають усіх небайдужих приєднатися до акції.

«Це – день нашої солідарності. Влада, яка хоче знищити нашу мову, має зрозуміти – ми не дамо їй цього зробити» - наголошуть організатори.

За матеріалами: ZAXID.NET , uaday.org, credo-ua.org та ifds.org.ua

 

Подібні матеріяли:

Глава УГКЦ на круглому столі з нагоди Дня української писемності: «Церква, як добра мати, звертається до кожного народу його мовою» (www.ugcc.org.ua)