«Якщо не будемо воювати за дітей і молодь, то не маємо майбутнього»

23 Грудня 2022

 

22 грудня 2022 року Божого в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звершив архієрейську хіротонію єпископа Максима Рябухи, якого Синод єпископів обрав єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ. По завершенні богослужіння до слів привітання долучився також і владика Степан Меньок, екзарх Донецький.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні

Вітаючи свого нововисвяченого помічника, екзарх нагадав про те, що владика Максим, ще будучи ієромонахом Салезіянського Згромадження святого Івана Боско, вже звершував душпастирське служіння на Східних теренах України:

«Київ прощається з владикою Максимом, а ми з радістю його приймаємо. По правді говорячи, я вже декілька років чекав на помічника – і сталося! Сьогодні урочисто, в таке велике свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці він стає єпископом, моїм помічником. Приходять на думку слова старця Симеона: нині відпускаєш слугу твого, Владико, бо побачили очі мої помічника мого!

Владика Максим не є новим на Сході України, він починав працювати в Дніпропетровську, тепер це місто Дніпро, там вони мали зі студентами велику працю, його прекрасно знає молодь Східної України. Війна нам зашкодила, але надіємося, що за Божою благодаттю все це скінчиться і буде мир. І мені здається, що ця творча праця, праця з молоддю знайде новий імпульс дії в нас на Сході України. Для мене це є радість! Я його питав: ти не боявся до мене йти? Він відповів: «ні – я вам довіряю». Я думаю, наша співпраця буде гарною», – мовив архієрей.

 

 На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та у приміщенні

 

Владика Степан також наголосив, що праця з молоддю, якою багато років займається владика Максим – це запорука майбутнього України:

«Ми мусимо поєднувати євангелізацію найбільш потребуючих людей і знаходити молодь, відкривати їм майбутнє України, щоб вони знали: наше майбутнє завжди має бути з Христом, з вірою в Бога,  без цього ми не переможемо ніякого ворога. Часто чую: «Слава ЗСУ!», але можемо сказати «Слава Богу і ЗСУ!», без Бога нічого не можемо зробити. Блаженніший Святослав постійно наголошує: це є наше майбутнє. Якщо ми не будемо воювати за дітей і за молодь, то ми не маємо майбутнього».   

 

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні

 

«Хай Бог благословить, владико! Нехай благословення Боже сходить на тебе, а Покров Пресвятої Богородиці, в свято якої ти прийняв ці свячення хай завжди буде з тобою!», – завершив вітальне слово владика Степан.


 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ