Термінова заява Донецького екзархату УГКЦ

30 Листопада 2022

Термінова заява Донецького екзархату УГКЦ щодо священників, незаконно затриманих у місті Бердянську

 

Як повідомлялось раніше, в місті Бердянську Запорізької області було незаконно заарештовано двох священнослужителів Донецького екзархату УГКЦ – настоятеля парафії Різдва Пресвятої Богородиці отця Івана Левицького та сотрудника цієї парафії отця Богдана Гелету.

На сьогоднішній день отці все ще знаходяться під арештом, жодного зв’язку з ними немає. Ми припускаємо, що священники можуть зазнавати тортур з метою отримання від них зізнання в «зберіганні зброї», в чому їх раніше звинуватили представники «адміністрації», встановленої російськими військами. «Зізнання» може бути необхідним для того, щоб так званий «суд» міг винести вирок і незаконно покарати наших священнослужителів.

Донецький екзархат засуджує такі методи боротьби з Церквою, які є кричущим порушенням міжнародного права, зокрема законів і звичаїв війни, і вимагає негайно звільнити священників Івана Левицького та Богдана Гелету.
Крім того отець Богдан Гелета має захворювання, через яке потребує регулярно приймати спеціальні медикаменти. Перебування під арештом і катування несуть дуже серйозну загрозу його життю.

Ми наголошуємо: священнослужителі Донецького екзархату Української Греко-Католицької Церкви в Бердянську увесь час після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну знаходились на місці свого священничого служіння і звершували свої душпастирські обов‘язки у відповідності до канонів Церкви.

Знову звертаємось до влади, громадських правозахисних організацій та ЗМІ з закликом докласти всіх зусиль, щоб посприяти визволенню наших отців. Просимо також всіх людей доброї волі про молитву в намірі ієромонахів Івана та Богдана та максимальне поширення інформації.