«Україна освячена мученицькою кров'ю Пап», - єпископ Ян Собіло на празнику в Запоріжжі

14 Липня 2022

Цьогоріч святкування престольного свята в запорізькому монастирі святих апостолів Петра і Павла сестер ЧСВВ очолив владика Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні.

 

Божественну Літургію архієрей звершив у співслужінні отців Юрія Юрчика, економа Донецького екзархату, та Владислава Ігнатюка, сотрудника парафії Різдва Пресвятої Богородиці в місті Мелітополі.

 

Проповідуючи, владика Ян нагадав присутнім, що саме апостол Петро є тим, кого Ісус Христос вибрав як основу Церкви, а також поділився своїм баченням сучасних подій крізь призму життя Церкви.

 

«Сьогоднішні покровителі – Петро і Павло – це фундамент Церкви. Головою Церкви є Господь, але Він знає, що коли не буде одного пастиря, який буде мати владу ключів, то Церква не вистоїть в часі переслідувань та гонінь, так, як держава, в якої було би два президента. Ісус знав, що Петро буде гарантом єдності Церкви, тому він став першим Папою Римським. Україні завжди була вірна Святому Престолу, Святішому Отцеві, Тобто Петрові».

 

Влада у Москві завжди ставилась до католицизму з неприязню.

 

«Наприкінці Другої світової війни, коли Червона армія дійшла до Берліна, радянські солдати побачили біля одного храму статуї 12 апостолів. Вони відрубали голову Петрові. Москва завжди відчувала ненависть до Петра. Завжди казали, що католицький священник – не важливо якого обряду – це шпіон Ватикану, він працює на Папу. Відчували, що там, Петро. Там Церква, тому обманювали людей, що заходити в католицький храм – це гріх».

 

Папа має першість серед усіх християн.

 

«Колись тут в Запоріжжі один старенький православний священник сказав мені, що розуміє, що якби зібрати всіх християн разом, то Папа був би першим, адже йому Христос дав ключі Царства Небесного. Тим, які в цьому сумніваються, хочу дати свідоцтво. Кожен єпископ є екзорцистом силою свячень. Була така особа, над якою різні екзорцисти читали молитви – один, другий, третій – і виявилось, що та особа мала гріхи, які може відпустити Святіший Отець, дуже тяжкі гріхи. В таких випадках священник має звернутись до Святого Престолу, до Папи, і просити про звільнення з цього гріха цього пенітента. І коли ця особа сказала, що мала такий гріх, і священник звернувся до Ватикану і зачитав тій людині відповідь, що Папа звільняє з цього гріха, в той самий момент злий дух залишив цю людину».

 

 

Папа – Петро наших часів.

«Святіший Отець – Франциск, та його попередники – має особливий духовний зв’язок з апостолом Петром. Можемо сказати, що Папа – Петро наших часів. Його благословення, його сила молитви, коли він молиться за весь світ – а він благословляє не лише католиків, а й православних, і протестантів – його молитва є вельми сильною, тому деякі його бояться. Там, де Папа був і благословив, там пішли зміни, там народи починають просити визволення від радянської омани. Тому що молитва Папи має величезну силу».

 

Ця війна закінчить брехню старої цивілізації.

 

«Не забуваймо, що до Івана Павла ІІ, який відвідав Україну 2001 року, ще два Папи були в нашій країні. Вони буди вигнані з Риму і загинули тут мученицькою смертю – це Папи Климент і Мартин. Україна освячена мученицькою кров’ю Пап і тому завжди була вірна Святому Престолу. Саме тому Москва так ненавидить Україну, бо знає, що тут відбуваються дуже важливі справи не тільки для Східної Європи, а й для всього світу. Сьогоднішня війна – за нову цивілізацію. Вона закінчить брехню і стару цивілізацію, яка була сформована оманливою філософією марксизму-ленінізму».

 


Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ