Святкування храмового празника Матері Божої Неустанної Помочі в Запоріжжі

04 Липня 2022

В неділю, 3 липня 2022 року Божого, в день свята Матері Божої неустанної Помочі, владика Степан Меньок, екзарх Донецький завітав на храмовий празник у Запоріжжі.

Урочисту Божественну літургію в храмі Матері Божої Неустанної Помочі архієрей звершив у співслужінні владики Яна Собіло, єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, отця Романа Вовка, настоятеля парафії та священнослужителів Донецького екзархату УГКЦ.

Святкову гомілію виголосив владика Ян. Єпископ зауважив, що свято Матері Божої Неустанної Помочі нагадує нам всім, що Матір Божа постійно допомагає  тим, хто звертається до Неї. За словами владики Яна, Бог сотворив усіх людей – незалежно від віросповідання чи наявності віри взагалі – з любовю, а Богородиця – це та особа, через яку Отець дає нам благодаті.

Архієрей також пригадав, що Матір Божа є такою самою людиною, як і всі ми, але вона вирізнилася тим, що ніколи  не образила Бога жодним гріхом – ні думкою, ні словом, ні поведінкою – та у всьому виконала волю Небесного Отця. Через Богородицю нам показано, що людина, яка жила в цьому світі і мала такі самі труднощі, як і всі ми, ніколи не нарікала і не ображала Бога. Проповідник також наголосив, що Господь показав Пречисту Діву Марію матір`ю всіх нас, новою Євою.

Наприкінці Літургії владика Степан звернувся зі словами подяки до отця Ростислава Спринюка, який багато років сповняє служіння настоятеля парафії Преображення Господнього в місті Маріуполі та директора БФ «Карітас Маріуполь», та іменував його протоієреєм з правом носіння золотого нагрудного хреста. Владика по-особливому привітав отця Ростислава, оскільки священник довго лишався в оточеному місті і, за словами архієрея, чудом зміг виїхати.

Екзарх також іменував протоієреєм та нагородив правом на золотий хрест отця Сергія Паламарчука, який є настоятелем парафій в місті Лисичанську та селах Муратовому та Капітановому. Від початку повномасштабного вторгнення російських військ на території України отець Сергій продовжував діяльність на парафіях та допомагав місцевим мешканцям, які постраждали від війни. Священник також допомагав виїхати з сіл мирним мешканцям, які опинились у небезпеці.

По завершенні всіх урочистостей, до присутніх з вітальним словом звернувся настоятель парафії отець Роман Вовк:

«Сьогодні шануємо нашу небесну Матір, віддаємо Їй поклін, з твердим переконанням, що наша Небесна Матір є завжди поряд. Вона опікується нами, а ми зобов’язані бути люблячими дітьми, які пам’ятають про матір «і в радості, і в горі». Знаючи, що наш Господь на хресті сказав: «Як побачив Ісус Матір та учня, що стояв тут, якого любив, то каже до Матері: „Жінко, ось твій син!” Потім каже до учня: „Ось Мати твоя!” І від тієї години той учень узяв Її до себе» (Ів. 19,26-27). А в особі апостола Івана і кожного з нас передав в опіку Богородиці.

У цей буремний час вимолюю для кожного з Вас у Господа, через заступництво Пресвятої Богородиці прославленій у чудотворній іконі “Матері Божої Неустанної Помочі”  –  миру, любові, злагоди та добра!Пресвятая Богородице – Спаси нас!»

 

 


 

Пресслужба Донецького екзрахату УГКЦ

Фото: Ангеліна Вовк