Екзарх Донецький відвідав парафії Кривого Рогу

14 Червня 2022

19 – 20 травня 2022 року Божого владика Степан Меньок, екзарх Донецький, відвідував місто Кривий Ріг, де завітав на парафії Святого Миколая Чудотворця та Пресвятої Трійці.

 

В неділю, на свято Зіслання Святого Духа, архієрей очолив Божественну Літургію на парафії святого Миколая разом з її настоятелем отцем Іваном Талайлом.

 

По завершенні Літургії владика Степан звершив Чин освячення приміщення в парафіяльному центрі «Рідна Хата», де зараз надає допомогу потребуючим Карітас Кривий Ріг. В майбутньому приміщення планують використовувати для парафіяльної катехитичної школи.

 

Єпископ також долучився до вітань з нагоди 33-річчя отця Івана разом з парафіянами та криворізькими пластунами, якими опікується священник.

 

Наступного дня, в понеділок, владика Степан звершив Архієрейську Божественну Літургію в храмі Пресвятої Тройці. Співслужили владиці отець Ігор Дмитришин. Настоятель парафії, священнослужителі з Римо-Католицьких парафій Кривого Рогу та диякон Станіслав Старинський.

 

У своїй проповіді архієрей закликав вірних брати участь в голошенні Слова Божого:

 

«Вчора ми чули у святому Євангелії:  «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п'є!  Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» – а що таке ці ріки води живої? Ріки води живої – це Слово Боже, яке ми всі повинні проповідувати. Голошення Слова Божого не є обов’язком лише священнослужителів, всі вірні мають брати участь у поширенні цього Слова. Як ми маємо голосити Слово Боже? Ми повинні ділитися своєю вірою, тобто головорити з людьми про свою віру, катехизувати їх. Не лише священник і єпископ є Церквою, ми всі – Церква Христова, тому маємо поширювати нашу віру».

 

Проповідник також нагадав, що свято П’ятидесятниці – це день народження Церкви.

 

 «Дух Святий так сильно промовив, що коли апостол Петро почав проповідувати про Ісуса Христа, про Його воскресіння, люди почали питати, що їм робити, і він відповів – «покайцтеся і охрестіться». В той час покаяння не проявлялось в такій сповіді, як ми звикли. Покаяння повинно було йти зсередини людини, з голосу совісті. Знаємо, що після цієї проповіді Петра охрестилось три тисячі людей. Це стало початком Церкви Христової», – наголосив владика Степан.

 

Владика подякував священникам за ревність, з якою вони провадаять життя парафій та окремо підкреслив, що в такий складний час не зупиняти будівництво церков – великий труд. Окремо владика відзначив отця Ігора Дмитришина, який власними руками будує храм разом з будівельниками.


 

 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ