Всесвітній день вишиванки на парафії Матері Божої Неустанної Помочі

20 Травня 2022

 

У третій четвер травня відзначається всесвітній день вишиванки. Свято покликане зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка єднає українців та її прихильників по всьому світі. Вона є символом сміливості, перемоги, розквіту та любові. Вона посідає особливе місце в житті українця, адже передає його культуру, історію, думки та ідентичність. Не дарма кажуть, що вишиванка – код нації. В елементах вишивки можна закодувати абсолютно все: ім’я, прізвище, походження, дату народження та будь-яку іншу інформацію.

 

На нашій парафії, навіть в часі війни, весело відзначили славне свято. Дітям та дорослим розповіли про історію вишивки, її значення, різновиди та особливості. Про те, як у давнину вишивали та носили традиційні вишиванки. А оскільки переважна частина присутніх – діти, то було чимало забав та розваг для них. Навчилися діти на майстер класі робити паперову вишиванку з власним дизайном. Можливо через роки вони і власноруч вишиватимуть собі таку з ниток на тканині. А ми тим часом з радістю ділимося фотографіями досягнень дітей:

 

 

 

Та на цьому наші святкування не закінчилися. Опісля всі разом танцювали флешмоб під відому сьогодні пісню «Ой у лузі червона калина». А також влаштували веселі танці і під інші українські пісні запрошуючи всіх охочих до себе. Ми все це зафільмували, аби ви могли побачити ці радісні миті:

 

 

 

Хоч і країна наша переживає надскладні часи зараз, але кожному з нас важливо зберігати позитивні думки, настрій та підбадьорювати оточуючих. Лише добром, позитивом та з Божою поміччю ми переможемо теє темне зло, що намагається знищити нас і наші традиції. Навіть в таких умовах ми гордо одягатимемо вишиванки, співатимемо українських пісень та будемо пишатися тим, що ми українці. Саме так і почували сьогодні себе наші парафіяни та гості. Пропонуємо вам переглянути фотографії та відчути цю радісну атмосферу:

 

 

 

Нагадаємо, що на нашій парафії викладають курси традиційної української вишивки. Тож наша Лариса Бровко, викладачка курсу, вітає усіх зі святом та запрошує на курси:

 

 
Для пресслужби Донецького екзархату УГКЦ

Ангеліна Вовк