Владика Степан Меньок: молитва матері має надзичайну силу!

09 Травня 2022

В неділю жінок-мироносиць, 8 травня 2022 року Божого, владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, звершив Божественну Літургію в храмі святого Володимира у Запоріжжі. Під час проповіді єпископ звернув увагу вірних на хоробрість жінок, які не покинули Христа в найтяжчі години.

 

В другу неділю після Пасхи Церква вшановує пам’ять жінок-мироносиць. Знаємо, що багато жінок було серед тих, хто супроводжував Спасителя на Голготу, хто був з ним аж до смерті. Це були страшні події, страшне видовище. Чому сьогодні приділяємо таку увагу жінкам-мироносицям? Мусимо визнати, що хоробрість жінки не поступається хоробрості чоловіка, а часто ця мужність жінки перевищує чоловічу. Зауважмо: всі учні-апостоли, крім Йоана, розбіглися, а залишились жінки, імена яких читаємо в Євангелії. Саме жінки сповістили учням про воскресіння Господа словами, якими і ми сьогодні вітаємо одне одного: Христос Воскрес!

 

Цьогоріч на неділю мироносиць припав День матері, якій щороку відзначається в другу неділю травня.

 

Сьогодні відзначаємо ще одне важливе і велике свято – День матері. На жаль, події війни не дають радіти й урочисто відзначати це свято так, як ми робили це щороку. Сьогодні співпали два свята жінок, я навіть думаю, що на противагу святкуванню Міжнародного жіночого дня 8-го березня ми могли б запропонувати день жінок-мироносиць як свято жінки-християнки, яка своєю поставою і своїм служінням може дати приклад багатьом чоловікам.

 

 

Пройшли ті часи, коли жінка була упосліджена, коли її могли продати, зневажити, і це було б прийнято суспільством, коли існували дискусії про те, чи жінка взагалі має душу. Христос показав, що жінка є рівною чоловікові, Христос встановив Тайну подружжя, де чоловік і жінка постають як рівні учасники цього союзу.

 

 

Архієрей також згадав про силу материнської молитви і роль матері в житті кожної людини

 

Вертаючись до Дня матері, задумаймось на тим, яку величезну роль відіграє в житті людини матір. Я спілкуюсь з багатьма священниками і питаю про те, що вплинуло на їхній вибір стати духовними особами, і часто отримую відповідь: мама. Навіть на моє покликання вплинула моя матір. Пам’ятаймо: молитва матері має надзвичайну силу.

 

 

Сьогодні, співаючи «Христос Воскрес!» просімо святих жінок-мироносиць, щоб випросили в Бога скріплення нашої віри, щоб ми попри хрести війни пам’ятали, що і нас очікує воскресіння!  

 


 

 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ