Глава УГКЦ: «Жінка сьогодні є символом сили і мужності України»

18 Березня 2022

Коли ми говоримо про нашу Батьківщину, нашу Україну, яка стоїть, бореться, перед очима постає постать жінки як символу України, як тієї, яка бере на себе невимовний тягар війни, яка серед моря смерті чуває над життям, яка будує і захищає майбутнє. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні на 22-й день війни росії проти України.

За словами Предстоятеля, українська жінка сьогодні – ціла Україна.

«Щодня, – каже він, – спілкуючись щодня з людьми, які приходять до наших парафій, зокрема в Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, ми бачимо насамперед жінок, які турбуються про старших людей і годують своїх дітей».

«Жінка сьогодні, – вважає Блаженніший Святослав, – є символом сили і мужності України. Дивне поєднання – мужність і жінка. Слово «мужність» завжди асоціювалося з мужем, але тут ми бачимо жіночу силу, яка дає Україні надію».

Ми особливо молимося за наших дівчат і жінок у Збройних силах України, які зі зброєю у руках захищають свою Батьківщину. І особливо співчуваємо і молимося за жінок, які є жертвами цієї війни на окупованих територіях. У наших селах, зокрема на Київщині, жінки стають першими жертвами окупації, жертвами насилля, приниження, зґвалтування.

Глава Церкви відзначив, що увесь світ облетіла фотографія так званої київської мадонни, молодої жінки, яка грудьми годує свою новонароджену дитину на сходах столичного бомбосховища.

А інші жінки змушені разом зі своїми дітьми покидати Батьківщину і їхати за кордон.

За словами Глави УГКЦ, сьогодні говориться вже про більше як три мільйони біженців з України. «Хто може вповні зрозуміти біль жінки, яка оплакує вбитого на війні сина, яка на війні втратила свого чоловіка, брата чи свою сестру?.. Але найбільше ми сьогодні захоплюємося жінками, які стоять у молитві перед Богом, які подібні до Київської Оранти, Нерушимої Стіни, що день і ніч з піднесеними вгору руками молиться за своє місто, за свій край», – сказав духовний лідер.

Блаженніший Святослав вважає, що жінка є надією для нашого народу, символом безстрашності, перемоги життя над смертю, – символом того, що Україна вистоїть навіть у таких нелюдських обставинах.


 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ