Папа Франциск про Україну: «У Боже ім’я прошу, припиніть цю різню!»

14 Березня 2022

Папа Франциск вкотре закликав припинити вбивство невинних в Україні, зосередитися на переговорах і гарантувати дієві та безпечні гуманітарні коридори.

«Браття і сестри, ми щойно помолилися до Діви Марії. Цього тижня місто, яке носить Її ім’я – Маріуполь – стало містом-мучеником лютої війни, яка спустошує Україну. Перед варварством вбивства дітей, невинного та беззбройного цивільного населення, не існує стратегічних причин, якими це можна обґрунтувати: єдине, що потрібно – це припинити неприйнятну збройну агресію, перше ніж вона перетворить міста в цвинтарі», – сказав Папа Франциск після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 13 березня 2022 року, що збіглася з річницею його обрання.

Промовляючи до прочан, між якими не бракувало українських прапорів, він сказав: «З болем у серці приєдную мій голос до голосу простих людей, що благають про кінець війни. Нехай же в ім’я Боже буде почутим крик стражденних, і припиняться бомбардування та атаки! Нехай по-справжньому та рішуче зусилля зосередяться на переговорах, а гуманітарні коридори будуть дієвими та безпечними. У Боже ім’я, прошу вас: припиніть цю різню!».

«Хочу ще раз закликати приймати численних біженців, у яких перебуває Христос, і подякувати за велику мережу солідарності, що сформувалася, – вів далі Святіший Отець. – Прошу всі дієцезіальні та чернечі спільноти помножувати молитву за мир. Бог є тільки Богом миру, Він не є Богом війни, і той, хто підтримує насильство, профанує Його ім’я».

«А тепер помолімося в тиші за тих, що страждають і за те, щоби Бог навернув серця до непохитного прагнення миру», – мовив він, після чого на площі запанувала молитовна тиша.


Джерело: Департамент інформації УГКЦ