Звернення екзарха Донецького у зв

14 Березня 2022

Звернення владики СТЕПАНА Меньок, екзарха Донецького УГКЦ до вірних Донецького екзархату у зв'язку з важкою ситуацією в місті Маріуполі

        

Слава Ісусу Христу!

Дорогі наші віряни та всі, кому небайдужа доля України!

         Вже йде дев'ятнадцятий день спроби збройної окупації України військами Російської Федерації і мужнього спротиву нашого народу. Ми повинні розуміти, що є дві лінії боротьби з ворогом: військовий опір  і спротив духовний.

 

Більшість з нас не може брати участі в збройному опорі, але ми маємо тримати духовний фронт. Наша сила в молитві до Бога.

 

Окремі міста, такі як Маріуполь, найбільше потерпають від військових дій і там йдуть найбільш жорстокі бої, від чого дуже страждає цивільне населення. Місто фактично опинилось в облозі. Брак найбільш життєво необхідних засобів, особливо питної води, їжі та ліків, катастрофічно загрожує життю цивільного населення, а в деяких випадках брак таких речей вже спричинив смертельні випадки.

 

         Відкриття зелених коридорів для виходу цивільного населення та доставлення гуманітарної допомоги може цю ситуацію полегшити.

 

         Закликаю всіх вірних до посиленої спільної молитви на Святих Літургіях, а також приватних молитов в наміренні гуманного вирішення цієї важкої ситуації.

 

         Хай милосердний Господь своєю всемогутньою десницею зруйнує диявольські плани знищення нашого народу і подасть нам довгоочікуваний справедливий мир.

 

         Благословення Господнє на вас і на увесь Український Народ!

 

+ Степан Меньок

Екзарх Донецький УГКЦ