Церква завжди лишається поруч зі своїм народом

10 Березня 2022

В час війни, яку Російська Федерація розв’язала проти України, Церква не може бути осторонь свого народу. У ці тяжкі для всього українського суспільства дні на території Донецького екзархату УГКЦ в посиленому режимі працюють осередки «Карітасу». До благодійних ініціатив також долучаються парафії екзархату.

 

Протягом понад двох тижнів війни допомогу було надано сотням людей, які опинились під тимчасовою окупацією російських військ, постраждали внаслідок бойових дій або були вимушені покинути свої домівки. В багатьох містах і селах окупанти пошкодили об’єкти критичної інфраструктури та житлові будинки, є великі втрати серед цивільного населення, велика кількість загиблих – діти. Сотні людей втратили свої помешкання та доступ до життєво необхідних засобів – ліків, їжі та питної води.

 

Церква завжди лишалась поруч зі своїм народом в тяжкі хвилини. Працівники осередків «Карітасу» спільно з парафіяльними спільнотами та волонтерами щодня допомагають тим, хто постраждав внаслідок загарбницьких дій армії Російської Федерації. Крім допомоги харчів і ліків, всі потребуючі отримують також психологічну допомогу.

 

Поруч з харитативною діяльністю Церкви завжди стоїть молитва. Щодня у храмах УГКЦ по всьому світу лунає молитва про мир в Україні. Владика Степан Меньок, екзарх Донецький, доручив вірним Донецького екзархату після кожної Божественної Літургії молитись особливу молитву на вервиці за мир.