Лист співчуття від єпископа Вюрцбурга з Німеччини

08 Березня 2022

Ваше преосвященство,

Дорогі сестри та брати у вірі.

 

Вірні нашої єпархії вражені та безмовні перед нападами на вашу улюблену Батьківщину Україну. Наші думки і молитви з довіреними вам вірними і з усіма людьми, яким зараз доводиться боятися за життя і здоров’я, і які переживають страждання і смерть, переселяючись зі своїх міст і сіл.

Як єпископ, разом з управлінням нашої єпархії засуджуємо напад Росії на Україну. Як громадяни Німеччини, ми усвідомлюємо нашу історичну відповідальність. Особливо в ці дні ми з болем згадуємо, що під владою націонал-соціалістів у Другій світовій війні було завдано руйнування і принесено нещастя народу України.

По всій нашій єпархії відбуваються міжконфесійні молитовні чування за мир в Україні, моляться за жертв насильства та якнайшвидшого припинення бойових дій. Ми молимося за осіб відповідальних за цю ситуацію за розсудливість і за мужність признати помилки і чинити справедливість. Ми надіємось, що знайдуться нові шляхи об’єднання людей, які стануть на захист законних інтересів та водночас зміцнить та збереже чинне законодавство. По всій Німеччині проходять міжрелігійні молитви за мир в Україні.

Окрім молитви, наша єпархія підтримуватиме зв’язок з усіма вами в Україні, як нашими сестрами та братами у вірі, а також будемо допомагати вам матеріально.

Окрім побоювання подальшої військової ескалації, існує занепокоєння щодо основ мирного співіснування народів у Європі та міжнародного порядку, який склався між державами після закінчення холодної війни. Ми впевнені, що збройне насильство лише посилить страждання й несправедливість і підживить ненависть у серцях людей.

Навіть зараз не можна переривати дипломатичні домовленості з усіма причетними сторонами. Сила і воля до миру, повинні зростати не тільки серед тих, хто в уряді. Важливо, щоб вони також пропагувалися серед віруючих і всіх людей доброї волі. Як християни, ми віримо, що «Бог не є Богом безладу, а Богом миру» (пор. 1 Кор 13, 33;).

Від щирого серця вітаю вас у цей важкий час і молюся про Божий захист і багате благословення для вас і всіх вірних у вашому екзархаті.

 

+ Франц Юнг

Єпархія Вюрцбург