Глава УГКЦ привітав владику Степана Менька з нагоди 20-річчя архиєрейської хіротонії

15 Лютого 2022

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав особисто та від імені Синоду Єпископів УГКЦ привітав екзарха Донецького владику Степана Менька з нагоди 20-річчя архиєрейських свячень. Єпископську хіротонію ювіляру уділив Блаженніший Любомир.

«Ваше служіння як екзарха Донецького є прикладом доброго пастиря, який кладе душу за своїх овець», – мовиться у грамоті.

«Для священнослужителів і вірних нашої Церкви, що за Божим допустом опинилися на території воєнних дій, Ви стали турботливим батьком, ревним захисником їхніх прав. Високо цінуємо Ваші зусилля, які, попри загрозу Вашому життю і свободі, Ви доклали для розвитку і утвердження нашої Церкви на Сході України», – зазначено у привітанні.

Відтак прохаючи в милосердного Господа винагородити архиєрея сторицею за його старання, Глава УГКЦ склав екзарху Донецькому сердечну подяку та висловив визнання і похвалу.  

Єпископська хіротонія владики Степана відбулася 15 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Святого Юра. Він був висвячений на єпископа з титулярним престолом Акарассо в Ликії. Головним святителем став Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями – владика Михайло Гринчишин і владика Михайло Колтун. Відразу був призначений на служіння екзархом Донецько-Харківським. 12 травня 2002 року був введений на престол Донецько-Харківського екзархату.

Із 2014 року у зв’язку із створенням двох окремих екзархатів, є екзархом Донецьким УГКЦ.


 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ