На лінії фронту: коляда студентів УКУ для українських військових

02 Лютого 2022

Близько 400 кілометрів вздовж лінії фронту проїхали 30 студентів Українського католицького університету із різдвяним вертепом.

Сім днів вони провели в зоні Операції об’єднаних сил на Донбасі, щоб заколядувати військовим та місцевим жителям. Ініціативу «Вертеп на Cхід» вже 11-й рік поспіль підтримує Студентське братство Українського католицького університету.

«Коли почалася війна, ми подумали, що було б гарно “привезти” Різдво на Схід нашим військовим, дати відчути їм свята в непростих умовах фронту. У 2015-му виступали у Краматорську та околицях. Уже у 2016 році проїхали всю лінію фронту. Саме тоді й затвердили для себе цей формат — тепер щороку “веземо” Різдво від Станиці до Маріуполя», — розповідає Юрій Мурин, керівник ініціативи «Вертеп на Схід», яка переросла в студентську організацію УКУ «Україна — єдина».

За тиждень студенти першого-третього курсів УКУ відвідали майже 20 прифронтових міст та містечок: Станиця Луганська, Щастя, Петропавлівка, Авдіївка, Верхньоторецьке, Нью-Йорк, Красна Поляна, Торецьк, Олександро-Калинове, Попасна, Бахмут, Первомайське, Красногорівка, Мар’їнка, Волноваха та Маріуполь.

«Ті студенти, які зараз їдуть на Схід, можуть і не пам’ятати початку війни, бо їм було по 12 років на той час. Вони їдуть на фронт, практикуючи свою любов та вірність Україні. Військові зі свого боку бачать, що до них приїжджають молоді люди з Західної України, які не сидять вдома, а свої канікули присвячують їм. Ми постійно спішимо, бо маємо багато виступів, але щоразу затримуємося, щоб обійнятися, сфотографуватися і подякувати», — ділиться своїми враженнями співорганізаторка Соломія Мурин, після своєї уже восьмої поїздки на фронт.

Щоб підготувати 45-хвилинний виступ, студенти готувалися близько трьох місяців. Окремо підбирали колядників — ангельський хор, та дійових осіб вертепу. Організатори розповідають, що радіо в автобусі за весь час поїздки ні разу не ввімкнули, бо із задніх сидінь простір заповнювали голоси «ангельського хору».

Довідка

Студентську організацію УКУ «Україна – єдина» заснували студенти-волонтери УКУ. Від початку війни вони реалізують проєкти «Вертеп на Схід», «Театр на Схід», «Радіємо разом», які спрямовані на підтримку військових та цивільних у фронтових і прифронтових територіях, а ще на формування культурних та патріотичних цінностей студенів.


 

Джерело: Відділ інформації УКУ