Україна і Ватикан готові, щоб Апостольська столиця стала місцем переговорів з Росією

01 Лютого 2022

Ватикан може стати місцем для переговорів між Україною та Росією щодо припинення війни, однак потрібне бажання всіх учасників.

Про це заявив посол України у Ватикані Андрій Юраш в інтерв’ю LB, відповідаючи на питання, якою може бути роль Святого Престолу в процесі мирного врегулювання. Про це пише "Релігійна правда".

 

“По-перше, це дійсно місце, де можна сісти і розмовляти. Нейтральне, визнане всіма, одухотворене історичною традицією, з відповідними можливостями впливу на перебіг будь-яких процесів, із цим пов’язаних. Це однозначно. Але це може відбутися, якщо всі сторони цього хочуть. Апостольська столиця готова, Україна однозначно це підтримує. Залишається тільки отримати згоду Росії. Поки що, відверто кажучи, ми не бачимо сигналів, які свідчили б про можливість такої згоди.

Другий спосіб, який тут є, надзвичайно для нас важливий: Апостольська столиця може сигналізувати і допомогти західному блокові, умовно кажучи, у формуванні системної візії, яка була б сприйнятна і працювала б на користь України як держави, яка зараз боронить східний кордон цього блоку, тобто західного цивілізованого світу. Оце те, що, мабуть, є зараз магістрально важливим. А те, що в грудні-січні прозвучало з уст Понтифіка, є вже системною роботою в цьому напрямку”, – зазначив Андрій Юраш.


 

Джерело: РІСУ