Зігріймо вбогого світлом стрітенської свічки: соціально-екологічна ініціатива

01 Лютого 2022

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Міжєпархіальної екологічної мережі та Благодійного фонду «Карітас України» розпочало чергову хвилю соціально-екологічної ініціативи «Зігрій вбого світлом стрітенської свічки».

Ініціатива інспірована постсинодальним посланням Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне — те, що ви дали вбогому!» та енциклікою Папи Франциска «Laudato Si — Славен будь: про турботу за наш спільний дім» і має за мету скерувати наш погляд на стражденних вбогих людей та подати їм солідарну руку допомоги в синергії з плеканням культури відповідального ставлення до Божого створіння. Одним із ключових завдань є підтримка ініціативи УГКЦ «Нагодуй убогого!», передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

У рамках ініціативи для єпархіальних та екзархальних референтів Екологічного Бюро УГКЦ було проведено майстер-клас з виготовлення стрітенських свічок із натуральної вощини, а також їх екоприкрашання. Отримані знання, як і сама ініціатива, будуть мультипліковані по всіх єпархіях та екзархатах Української Греко-Католицької Церкви.

Вірні зможуть придбати свічки у своїх парафіях за пожертви, які будуть спрямовані на підтримку ініціативи УГКЦ «Нагодуй вбогого», зокрема благодійним їдальням та для придбання продуктових наборів для потребуючих. 

Частина свічок буде прикрашена багатобарвною палітрою квітів з бавовняних ниток, сухоцвітів, сухофруктів та інших природних дарів Божих, що уприсутнюють щедрість Творця та красу створіння. Екодекор деяких свічок містить насіння гібіскусу, проростивши і висадивши яке, можна долучитися до відновлення краси й гармонії навколишнього світу.

Кожен може приєднатися до ініціативи, власноруч виготовляючи свічки з натурального бджолиного воску та спрямувавши отримані кошти до регіонального осередку  Благодійного фонду «Карітас України» у відповідній єпархії чи екзархаті.

Організатори сподіваються, що ініціатива «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки», яка цьогоріч пройде вже другий рік поспіль, сприятиме подоланню байдужості сучасного світу до потреб нужденних, допоможе осяяти Божою милосердною любов’ю навколишній світ і зігріти теплом нашої солідарної допомоги всіх тих, хто її особливо потребує.

Нагадаємо, що екосоціальна ініціатива «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки» була започаткована 2021 року за підтримки Благодійного фонду «Карітас України» у м. Івано-Франківськ і дала можливість відчути християнську солідарність людям, які опинилися в складних обставинах, і вселила їм надію на краще життя. За зібрані кошти було роздано 2300 обідів підопічним благодійної їдальні івано-франківського «Карітасу». До ініціативи долучились й інші регіональні осередки «Карітасу України», виготовляючи екосвічки, що стали світлом надії, любові й тепла для людей, які мають особливі потреби.


 

Джерело: www.ecoburougcc.org.ua