В Запоріжжі молитовно відзначали іменини владики Степана, екзарха Донецького

10 Січня 2022

9 січня свята Церква вшановує пам`ять святого Стефана Первомученика. В цей день свої іменини святкує владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ.

З нагоди іменин архієрея відбулась урочиста Архієрейська Божественна Літургія в запорізькому храмі святого Володимира, яку очолив владика Степан у співслужінні владики Василія Тучапця, екзарха Харківського УГКЦ, та владики Яна Собіла, єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ в Україні, а також духовенства Донецького екзархату.

Гомілію під час Літургії виголосив владика Ян. Проповідуючи, єпископ пригадав усім присутнім про мученицьку смерть святого Стефана і наголосив, що подвиг первомученика полягав також і прощенні, яке має бути рисою усіх християн. Владика Ян також звернув увагу на постать іменинника – владики Степана – зазначивши, що він, подібно до свого небесного покровителя, завжди сміливо говорить правду, навіть тоді, коли не всім ця правда подобається.

По завершенні богослужіння з вітальними словами до архієрея звернулись священнослужителі, монахині та миряни, які прибули на свято з різних куточків Донецького екзархату.


 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ