У Кривому Розі зустріли Вифлиємський вогонь

20 Грудня 2021

У неділю, 19 грудня, відбулась передача Вифлеємського вогню громадам УГКЦ в Кривому Розі, зокрема парафії Святої Трійці  

 

Вифлеємський вогонь постійно горить у місці народження Ісуса Христа і приходить до нас за допомогою естафети, котру започаткували австрійські скаути. Вони запалюють свої свічечки у Вифлеємі і розповсюджують Світло як символ миру, любові, братерства, єдності скаутів всього світу.

В скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування, жертовність. Світло є символом добра, душевного спокою, любові до людей і до світу. Водночас, це солідарність з усіма, хто далеко.

19 грудня 2021 року Божого, в день, коли Церква молитовно вшановує святителя Миколая Чудотворця, криворізькі пластуни урочисто передали Вифлеємський вогонь миру на парафію Святої Трійці. Під час передачі Вогню в храмі були присутні чисельні парафіяни на чолі з протоієреєм Ігорем Дмитришиним, настоятелем парафії. 

Пласт у Кривому Розі був започаткований ще у 90-х рокіх минулого століття, однак з низки причин був змушений припинити своє існування, але 2017 року було офіційно повідомлено, що станиця Кривий Ріг офіційно відновлює свою діяльність. Станом на грудень 2021 року станиця нараховує близько сотні пластунів.

По Україні Вогонь поширюють члени Пласту. Пластуни передають цей вогонь до церков, лікарень, шкіл, звідки він поширюється до всіх бажаючих. «Хай знає кожен Божий дім – ми понесем вогонь, даруючи любов усім», - співають пластуни.

Вогнем з Вифлеєму вірні традиційно запалюють свічки у своїх домівках під час Святої Вечері в навечір`я Різдва Христового. 

 


 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ