Перша Свята Літургія у військовій частині 55 ОАБр в Запоріжжі

14 Грудня 2021

 

В день святого Апостола Андрія Первозванного відбулася перша відправа Божественної Літургії в гарнізонній каплиці 55 окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» святих Апостола Андрія Первозванного і Романа Солодкопівця. 

 

Літургію звершив отець Андрій Бухвак, настоятель храму святого Володимира у Запоріжжі та нештатний капелан частини, а співом послужила сестра Естера Козун з запорізького монастиря святих Апостолів Петра і Павла сестер ЧСВВ.

На Літургії були присутні Підполковник Андрій Денісов, начальник штабу, тимчасово виконуючий обов‘язки заступника командира бригади по морально-психолочному забезпеченню капітан Михайло Козлов, а також  військовослужбовці з числа особового складу.

 

Частину відвідав також владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ.

 

Єпископ підкреслив, що духовний розвиток військовослужбовців ЗСУ помітно зріс останніми роками.

 

«Можемо констатувати, що відбуваються певні зміни у виховному, морально-психолочному процесі особового складу Української Армії в напрямку розуміння росту духовності і приорітетності віри, а також важливості і розумінню цінності життя у світлі цих правд і знаходження відповіді на питання сенсу життя», – наголосив архієрей.

 

Такий процес, за словами владики Степана, дозволяє краще переносити військовослужбовцям труднощі фронтової дійсності і легше реабілітуватися після повернення до мирного життя.

 

Єпископ додав, що присутність Бога в житті людини завжди додає сил і наснаги перемагати труднощі:

 

«Ми не враховуємо такого психологічного фактору як віра в Бога. Віра допомагає завжди віднайти спокій в душі, навіть тоді, коли, здається, людські старання є безсилими. Співаємо на Повечір‘ї: «З нами Бог, розумійте народи і покоряйтеся, бо з нами Бог». Це важливий фактор присутності Божої, нашого духовного Батька і Творця, який завжди з нами і ніколи не залишає нас. Ось ця близька присутність Бога дає віруючій людині сили знайти спокій в душі навіть в найважчі хвилини життя. І ми надіємося, що цей процес буде незворотним, щоб ми могли виховати нове покоління молодих людей, які не тільки будуть патріотично виховані, але будуть не боятися смерті навіть тоді, коли вона загляне нам у вічі».

 

На зевнршення промови архіпастир закликав присутніх боятись не фізичної смерті, а духовного занепаду через гріхи.

 

«Христос навчає нас: «Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть; а бійтесь радше того, хто може погубити душу і тіло в пеклі» (Мт. 10, 28) , тобто біймося лише гріха. Після фізичної смерті залишається безсмертна душа, яка становить особистість кожного з нас, і якій Бог призначив вічне життя, до якого кожного з нас кличе. Амінь», – завершив екзарх.

 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ