Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні обрав делегата у справах захисту неповнолітніх

10 Грудня 2021

Дбаючи про захист неповнолітніх і безпорадних осіб від сексуального зловживання та про впровадження вимог Апостольського листа Папи Римського Франциска «Ви є світло для світу» Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні, що відбувся 19-20 листопада 2021 року у Львові, обрав о. Ігоря Бойка делегатом Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні у справах захисту неповнолітніх.

Отця Ігоря обрано делегатом на три роки. Про це йдеться у декреті Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

ДЕКРЕТ

про обрання о. Ігоря Бойка
делегатом Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні
у справах захисту неповнолітніх

Вих. ВА 21/344

На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Всесвітлішому отцю

Ігорю Бойку

Мир Вам у Господі!

Дбаючи про захист неповнолітніх і безпорадних осіб від сексуального зловживання та про впровадження вимог Апостольського листа Римського Архиєрея Франциска «Ви є світло для світу» (7 травня 2019 року) і Послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви (див. Послання до духовенства, монашества і мирян щодо захисту дітей, неповнолітніх і вразливих осіб від різних видів насильства // Документи Синоду Єпископів УГКЦ. Рим, 1–10 вересня 2019 року. Благовісник Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ. — Львів, 2019. — С. 197–201), а також про координацію співпраці між компетентними особами, призначеними у кожній єпархії та кожному екзархаті УГКЦ в Україні (див. Постанови вісімдесят третьої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 29–30 листопада 2019 року Божого, Львів-Брюховичі // Благовісник Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ. — Львів, 2019. — п. 1. А.3., с. 219–220), Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні, що відбувся 19–20 листопада 2021 р. у м. Львові, обрав Вас

делегатом Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні 
у справах захисту неповнолітніх на три роки.

Ви висловили свою згоду на прийняття цього вибору і тому, згідно з кан. 958 ККСЦ, приступаєте до виконання вищезгаданого служіння.

До обов’язків делегата Архиєрейського Собору в Україні у справах неповнолітніх належить:

  1. Координація співпраці між уповноваженими єпархій і екзархатів у справах захисту неповнолітніх і безпорадних осіб. Принаймні один раз на рік організація спільної зустрічі.
  2. Співпраця із Центром гідності дитини УКУ. Делегат є представником від Архиєрейського Синоду в Центрі гідності дитини.
  3. Підготування щорічного звіту Архиєрейському Синодові про ситуацію щодо захисту неповнолітніх і безпорадних осіб в УГКЦ в Україні. Подання пропозицій для покрашення захисту неповнолітніх і запобігання сексуальному зловживанню, зокрема інформування про потреби чи хиби в служінні уповноважених у єпархіях і екзархатах (згідно з вимогами Апостольського листа Римського Архиєрея Франциска «Ви є світло для світу»).
  4. Пропонування змін до чинних вимог або укладання нових документів, які регулюють справи захисту неповнолітніх і безпорадних осіб в УГКЦ в Україні.
  5. За потреби представлення справ захисту неповнолітніх і безпорадних осіб у церковних і світських засобах масової інформації.

Благословення Господнє на Вас!

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,
канцлер Курії

Верховного Архиєпископа УГКЦ

Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
у день Святої великомучениці Катерини та
святого великомученика Меркурія,
7 грудня 2021 року Божого

На офіційному сайті УГКЦ опубліковано 7 грудня 2021 року Божого.

 

До обов’язків делегата Архиєрейського Собору в Україні у справах неповнолітніх належить координація співпраці між уповноваженими єпархій і екзархатів у справах захисту неповнолітніх і безпорадних осіб, співпраця із Центром гідності дитини УКУ, підготовка щорічного звіту Архиєрейському Синодові про ситуацію щодо захисту неповнолітніх і безпорадних осіб в УГКЦ в Україні. До його обов’язків також входить подання пропозицій для покрашення захисту неповнолітніх і запобігання сексуальному зловживанню, зокрема інформування про потреби чи хиби в служінні уповноважених у єпархіях і екзархатах.


 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ