«СпоЖити»: Комісія УГКЦ у справах молоді запускає екопроєкт про відповідальне споживання

07 Грудня 2021

Мета проєкту – популяризація екологічних цінностей у молоді для збільшення рівня відповідальної та обізнаності щодо проблем споживання, для більш усвідомленого та відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Для її досягнення комісія у співпраці з Екологічним бюро УГКЦ, християнськими молодіжними рухами й лідерами проведе екологічні ініціативи у Львові, Кривому Розі, Тернополі, Чернівцях і Києві. 

Кожна річ виготовлена з певних ресурсів і джерел енергії, які є обмежені. І від того, скільки речей та яким чином люди їх використовують і позбуваються, залежить стан довкілля. Ці фактори стали основою для головної ідеї проєкту, яка відображена в назві «СпоЖити»: споживати відповідально.

У рамках проєкту відбудеться шість дискусійних зустрічей з експертами, місцевими християнськими та громадськими активістами, владою та бізнесом, щоб привернути увагу до раціонального споживання – використання природних ресурсів людиною тільки для необхідних потреб.

«Для нас, як команди, важливо, щоб проєкт “СпоЖити” міг впливати на людей і щоб люди теж могли розвивати цю ініціативу. Тому проєкт складатиметься не лише з теоретичної частини – круглих столів і дискусій, а й з практичної – організації толоки, ярмарку, на якому можна буде придбати речі з перероблених матеріалів, перегляду фільмів і плогінгу. В українських містах є різні екологічні проблеми, тому важливо досліджувати, обговорювати їх, щоб дати поштовх для вирішення. Ми сподіваємося, що такі заходи надихнуть людей розвивати ініціативу “СпоЖити” та створювати нові проєкти, які змінюватимуть навколишнє середовище на краще», – розповідає Орест Гевак, координатор проєкту "СпоЖити" та секретар Комісії УГКЦ у справах молоді.

З допомогою цього проєкту організатори хочуть розвінчати стереотипи стосовно того, що «Церква – це лише те, що відбувається у храмі». «Завдання Церкви – піклуватися і дбати про людей, допомагати їм у всіх вимірах життя. Можливості та ресурси світу – це Божий дар і його потрібно приймати відповідально», – зазначає о. Ростислав Пендюк, голова Комісії УГКЦ у справах молоді.

За новинами та деталями проєкту можна стежити на сторінці Комісії УГКЦ у справах молоді у фейсбуку і телеграм-каналі. Там розміщуватимуть короткі відеоролики, у яких розповідатимуть про відповідальне споживання.


 

Джерело: Пресслужба Комісії УГКЦ у справах молоді