Біблійні читання в Запорізькій міській раді

02 Грудня 2021

1 грудня 2021 року Божого, в приміщенні Запорізької міської ради було проведено захід, присвячений спільному читанню Святого Письма  за участі релігійних діячів різноманітних конфесій, а також представників влади, зокрема в.о. Запорізького міського голови Анатолія Куртєва.

Цей захід посприяв знайомству представників релігійних організацій між собою, а також держслужбовців з ними. Головна ініціатива проведення заходу належить пану Дмитру Матюхіну, пресвітеру ЄХБ, керівнику Міського Центру допомоги Запоріжжя за підтримки пана Анатолія Куртєва.

Приємно було чути, як кожен учасник міг прочитати декілька рядків Євангелія від Матея (глави 5,6,7), а потім висловити свою думку щодо змісту прочитаного тексту. Були різні варіанти: від пропозиції спільної праці на благо міста аж до закликів про об’єднання на ґрунті релігійному. Варто відзначити, що представники влади позитивно сприйняли ідею спільних біблійних читань, розуміючи важливість віри в суспільстві та її вплив на суспільне житття.

Серед учасників заходу були єпископи: Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ,  Ян Собіло, єпископ-помічник  Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, а також Фотій Давиденко, єпископ Запорізький і Мелітопольський ПЦУ, та єпископи протестантських деномінацій.

Владика Степан звернув увагу на уривок 6 глави Євангелія від Матея: «Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться».

«Якби ми шукали Царство Боже, тобто розуміння сенсу життя людини та були відкритими на знаки існування Бога, то Україна була б щасливою, і не тільки Україна а цілий світ», - зазначив архієрей.

На питання владики Степана: «Чи всі тут присутні вірують в Бога?» прозвучала одноголосна відповідь «Так». Тож єпископ підсумував:

«Наша держава є настільки багатою країною, а не може вийти з нужди, бо привладні не визнають християнських цінностей, не стараються ними жити»


 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ