Владика Степан Меньок познайомив семінаристів з життям Церкви на Сході України

13 Жовтня 2021

6 – 11 жовтня 2021 року Божого владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, провів ряд зустрічей зі студентами духовних семінарій.

Мета візитації полягала в ознайомленні семінаристів з життям Церкви на Сході України та заохочення до служіння на місійних теренах. Єпископ пояснює, що багато парафій не мають своїх священників:

«Ідея відвідати семінарії виникла у зв’язку з тим, що Українська Греко-Католицька  Церква шириться на Східних теренах України, реєструються нові громади, є вакантні парафії, де люди потребують духовної опіки, але є брак священнослужителів. Вірні звертаються до мене і просять призначити священників на ці парафії. Ми розпочали цю поїздку, щоб ознайомити майбутніх душпастирів з діяльністю нашої Церкви на Сході України. Наша Церква – єдина, як тут, на Заході, де парафій і священників є значно більше, так і на Сході,  де є ті самі вірні, які потребують Слова Божого і моляться про те, щоб їхні громади мали своїх душпастирів»

У мандрівці архієрея супроводжував Синкел у справах місійного служіння Донецького екзархату отець Іван Талайло. Отець Іван добре знайомий з особливостями душпастирської праці на Східних теренах, адже звершує своє служіння в місті Кривому Розі, де існує три парафії нашої Церкви, які обслуговують двоє священників та один диякон, а до початку збройного конфлікту на Сході України священнослужитель душпастирював у місті Донецьку.

Протягом тижня владика Степан з отцем Іваном відвідали Львівську духовну семінарію Святого Духа, Дрогобицьку духовну семінарію блаженних священномучеників Северина, Віталія і Якима, Івано-Франківську духовну семінарію святого священномученика Йосафата та Тернопільську духовну семінарію імені Патріарха Йосифа Сліпого. В зустрічах взяли участь студенти семінарій та члени ректоратів. У Дрогобичі, Івано-Франківську і Тернополі до зустрічей також приєднались єпископи – владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, та владика Василій Семенюк, Архієпископ і Митрополит Тернопільський.

Студентам семінарій було представлено мапу Донецького екзархату УГКЦ, на якій було позначено всі зареєстровані громади. Владика Степан підкреслив, що серед 72 зареєстрованих парафій є багато таких, куди доїжджають священники з сусідніх міст і сіл, також є певна кількість вакантних парафій, які мали своїх душпастирів, але з різних причин залишились без постійної духовної опіки.

Станом на жовтень 2021 року Божого в Донецькому екзархаті зареєстровано 72 парафії, які обслуговують 53 священники і 2 диякони.

Важливим аспектом усіх зустрічей владики Степана з семінаристами стало запрошення до служіння на Східних теренах. Архієрей заохотив майбутніх священнослужителів спробувати відчути себе справжніми місіонерами та долучитись до оголошення Слова Божого там, де люди його по-особливому спраглі – на Сході нашої Батьківщини.

Варто зазначити, що владика Степан і отець Іван відвідали ще не всі духовні семінарії в Україні і вже планується візит до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, а якій на даний момент проходять навчання та формацію 10 семінаристів, які готуються до служіння на теренах Донецького екзархату УГКЦ.


 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ