Екзарх Донецький відвідав три парафії на Дніпропетровщині

04 Жовтня 2021

В неділю, 3 квітня 2021 року Божого, владика Степан Меньок, екзарх Донецький відвідав з пастирським візитом парафії на Дніпропетровщині.

Першим місцем, куди завітав архієрей, стало місто Тернівка. Громада УГКЦ в Тернівці існує вже третій рік, адміністратором парафії є отець Ярослав Швачук, який також обслуговує парафію в Павлограді та є настоятелем парафії в місті Першотравенську. Цьогоріч місцева влада виділила земельну ділянку під будівництво храму в Тернівці.

Прибувши в місто, владика Степан звершив освячення хреста на місці, де буде зведено храм. Після освячення хреста владика очолив Божественну Літургію у співслужінні отця Ярослава Швачука в домі одного з парафіян. Під час проповіді єпископ нагадав вірним про часи, коли Церква була переслідуваною і діяла підпільно:

«Сьогодні ми молимось Божественну Літургію в цьому домі і я пригадую підпілля, коли ми таємно збирались по хатах вночі, завішували вікна ковдрами і молились, сповідали людей, хрестили і давали шлюби. Це є гарний досвід і для парафіян тут, в Тернівці. Такі малі громади, які спільно переживають цей шлях, коли парафія зростає і розвивається, пізніше стають живими парафіями, в яких є активне християнське життя».

По завершенні Літургії владика вирушив у місто Павлоград, де вірні УГКЦ моляться у римо-католицькому храмі святого архістратига Михаїла. Владика Степан обговорив з отцем Ярославом виклики служіння на парафіях Дніпропетровщини та оглянув павлоградський храм.

Вже ввечері, коли настали сутінки, єпископ прибув до міста Новомосковська, де на нього чекав отець Іван Косарєв, настоятель місцевої парафії Різдва Христового.

Греко-католики Новомосковська також моляться в римо-католицькому храмі, але давно мріють про власний храм, тому головною метою візиту архієрея був огляд будинку, який міг би послужити як місце для молитви, на території якого може бути зведений парафіяльний храм.

Владика Степан також відвідав храм святого Адальберта, в якому наразі моляться вірні УГКЦ, де провів зустріч з отцем Іваном.


 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ