Екзарх Донецький: Не маємо права забути про Голодомор!

28 Листопада 2020

«Як християни маємо вміти прощати і забувати кривди, але не маємо права забути про страшні події Голодомору, щоб вони ніколи не повторилися!»

 

Про це сказав владика Степан Меньок, екзарх Донецький, під час заупокійної Божественної Літургії, яку він очолив у запорізькому храмі Святого Володимира в День Пам'яті жертв Голодомору в Україні.

 

Проповідуючи, єпископ наголосив на тому, що голод, від якого загинули мільйони українців, був штучно спровокований радянським режимом.

 

«Важливо зауважити, що Голодомор був створений штучно, ніяких природних причин для голоду в той час не було. Це є послідовний акт геноциду нашого народу комуністичною владою. Пам'ятаймо про це, молімося за тих, які загинули в часі Голодомору. Пам'ятаймо також про те, що і сьогодні в світі люди гинуть від голоду», – підкреслив архієрей.

 

Продовжуючи думку, владика Степан пригадав слова Папи Франциска та Праведного митрополита Андрея, наголошуючи на солідарності та підтримці бідних багатими:

 

«Святіший Отець наголошує, що голод в 21-му столітті - це ганьба! Цей голод так само не є спричинений браком харчів, але браком співчуття й милосердя: треба вміти ділитись з тими, що не мають. Люди часто використовують всі ресурси для того, щоб набути матеріальні, рукотворні багатства, але знаємо слова, якими звертається до нас митрополит Андрей Шептицький: «В годині смерті з усього вашого майна залишиться вам єдине — те, що ви дали убогому!»

 

По завершенні Божественної Літургії владика Степан разом з настоятелем парафії отцем Андрієм Бухваком відслужили панахиду. На тетраподі була виставлена Книга пам'яті — Мартиролог жертв Голодомору в Запорізькій області.

 

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ