У Запоріжжі відбулись формаційні курси для священників Донецького екзархату

14 Листопада 2020

Цього тижня священники Донецького екзархату Української Греко-Католицької Церкви брали участь у формаційних курсах, що відбулись в рамках постійної формації священнослужителів на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в місті Запоріжжі.

 

Формаційні програми можна назвати курсами підвищення кваліфікації, під час яких духовенство має нагоду поглибити знання та поділитись досвідом в  пасторальній діяльності. Протягом тижня  священники перебували в спільноті, разом молились добове правило, служили Божественну Літургію та відвідували лекції, що були поділені на три блоки: літургійне богослов’я, патристика та моральне богослов’я.

 

Доповіді з літургіки проводив отець Василь Рудейко, який розповів про значення Божественної Літургії в житті Церкви, наголошуючи на тому, що в Літургії можемо зустріти живого Бога. 

 

Отець Тарас Тимо, викладач патристики, у своїх доповідях з гомілетики розкрив тему проповідництва у світлі творів Отців Церкви та відомих богословів, а також ознайомив присутніх з різними видами прововідництва. 

 

 Моральну частину формаційних курсів провадив отець Орест Демко, викладач морального богослов’я та багаторічний працівник Львівської духовної семінарії Святого Духа. Отець Орест зосередив увагу слухачів на фундаментальних основах морального вчення Католицької Церкви.

 

Під час двох турів формаційних курсів разом з отцями перебував також і владика Степан Меньок, екзарх Донецький. Наприкінці курсів архієрей висловив подяку отцям Василеві, Тарасові та Орестові за ділення досвідом, зазначивши, що такий час, коли священнослужителі можуть побути разом, спільно помолитись та відвідати лекції, є дуже важливим і для духовного розвитку, і для інтелектуального збагачення, і для пасторального досвіду, особливо в такий важкий час пандемії. 

 

Владика Степан також подякував отцю Роману Вовку, настоятелю парафії, за прийом та організацію курсів, і всім тим, які забезпечували  побут і харчування для учасників.

 

..

 

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ