Храмове свято в місті Кремінній

25 Вересня 2020

В день Різдва Пресвятої Богородиці парафія в місті Кремінній Луганської області відзначала храмове свято. З цієї нагоди на парафію завітав владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ.

Єпископ очолив Божественну Літургію разом з отцями Онуфрієм Репецьким ЧСВВ, довголітнім адміністратором парафії, а також  Юрієм Драпаком, Віталієм Мартинчуком, Ігнатієм Воловенком та Сергієм Безкуцьким.

«Різдво Господа нашого Ісуса Христа, це як би Схід Сонця. Але перед сходом сонця завжди сходить рання зоря, яка звіщає про наближення Сходу Сонця. Так і Різдво Пресвятої Богородиці попереджує Різдво Ісуса Христа. Яке значення має празник Різдва Богородиці для нас? Він є предтечеюпразника Народження Ісуса Христа, який для кожного з нас є Світлом світу. А ще  і ми належимо до Ісусової рідні, бо як каже Ісус Христос:хто чинить волю Божу, той - мені брат, сестра і мати (Мк. 3,35). Кожний, хто слухає слово Боже і зберігає його, уподібнюється до Тієї, яка сьогодні народилася,- Богородиці. Її лоно, просторіше від небес, і наше серце стає таким же просторим, бо може вмістити слова Життя вічного, що, мов зерна на доброму ґрунті, дадуть плід на життя Вічне»,– підкреслив архієрей під час Проповіді.

Владика Степан також зазначив, що маємо святкувати Різдво Матері Божої гідно:

«Відзначаймо, мої дорогі, цей день ще радісніше і величніше, ніж свято Дня народження рідної нам по крові матері. Не в гульбі і п’янстві, не в обжерстві і ледарстві, а обмившись у водах святої Сповіді і прийнявши Святе Причастя,і це принесе велику радість Пресвятій Богородиці в цей величний празник Її Різдва» 

Наприкінці Богослуження єпископ вручив подячну грамоту ієромонаху Онуфрію Репецькому ЧСВВ, який протягом понад семи років виконував служіння настоятеля на парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Владика Степан висловив вдячність отцю Онуфрію, віздначивши, що його душпастирська праця принесла неабиякі плоди, що видно по тому, наскільки зросла та згуртувалась парафія.

Парафіяни разом зі священниками скористались нагодою привітати свого Екзарха з уродинами, які він відзначав 19 вересня, а пані Ганна Гайворонська, поетеса та письменниця з Кремінної, перезентувала владиці вірш власного авторства.

 

Пресслужба Донецького Екзархату УГКЦ