Слово владики Степана, екзарха Донецького, на 13-ту Неділю по Зісланні Святого Духа

06 Вересня 2020

«Наріжним каменем і головою Церкви є Христос. Проводирем Церкви подорожуючої і її видимим головою є, від апостольких часів і аж до сьогодні, наступники апостола Петра – римські Папи. І навіть всі сили пекельні не можуть знищити Церкви, не зможуть ніколи стерти на порох її наріжний камінь – Христа, бо на кого він упаде, того роздушить…»

Про це говорив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, у своїй проповіді в ХІІІ неділю по Зісланні Святого Духа під час Божественної Літургії в храмі святого Володимира в місті Запоріжжі.

Єпископові співслужив протоієрей Андрій Бухвак, настоятель храму та директор БО БФ «Карітас Запоріжжя».

Роздумуючи над Євангельською притчею про виноградник (Мт. 21, 33-42), владика Степан пригадав вірним молитву, що її виголошує архієрей на початку Божественної Літургії, благословляючи свічками: «Господи, Господи, поглянь з неба, подивися і навідайся у виноградник цей, що його насадила правиця Твоя, Господи, і нехай буде рука твоя на Сині Чоловічому, якого ти для себе укріпив» та зазначив, що цією молитвою ми просимо в Бога благословення для наших громад, адже Виноградиником є Церква Христова, а Син Чоловічий – це сам Господь Ісус Христос.

Архіпастир також пригадав слова святого Папи Івана Павла ІІ  з енцикліки «Redemptoris missio» : «І ще більше спонукує мене проголосити про необхідність місійної євангелізації те, що сучасний світ, який досягнув, (в деяких ділянках) безсумнівних успіхів, але одночасно, здається, втратив сенс вищих цінностей і свого існування як такого», та підкреслив, що цими словами Папа описав плачевний духовний стан Європи, що перебуває під загрозою секуляризації.

На кінець проповіді владика Степан закликав усіх присутніх поставити собі самим запитання:

- За чим прийшов Господар до тих, хто працював у винограднику?

- За плодами.

- А що то за плоди у християнському розумінні?

- Це наші добрі діла й чесноти.

- І що було б з нами, якщо цей Господар зажадав би, щоб ми зараз дали йому звіт за наше прожите життя?...

 

Пресслужба Донецького Екзархату УГКЦ