Відбулись щорічні реколекції для священників Донецького Екзархату!

03 Липня 2020

З 29 червня по 3 липня священнослужителі  Донецького екзархату  мали нагоду відновити свої духовні сили, отримати нові знання та поглибити духовне життя через реколекційні вправи.  Місце проведення цьогорічного заходу – оздоровчий санаторій «Дніпроспецсталь» на мальовничому острові Хортиця.  Проводив реколекції отець Андрій Нагірняк.

Наперед сформований розпорядок дня на час проведення реколекцій включав в себе всі необхідні елементи віднови. Найперше, це молитва. Утреня, Час І,Час VІ, Вечірня – священники молились Часословом,   єднаючись з усією Церквою в проханнях за мир, за припинення пандемії і навіть за дощ,  – липень в Запоріжжі видався дуже спекотним.

Наступна складова реколекцій –– знання. Для кожного дня реколектант складав програму, що включала теми, які мали допомогти учасникам переосмислити своє відношення до себе самих, оцінити свої життєві сили,   необхідні для служіння ближньому, роздумати над тим, чим є справжня милостиня і найголовніше, –  навчитися розуміти П’ять мов любові.

Третій пункт щоденного розпорядку був представлений гаслом «Ні дня без Слова Божого». Молитовне читання Біблії методом Lectio Divina в колі співбратів по сану стало для нас новим запрошенням вчитися слухати   Божий голос у святому Письмі.

Протягом усіх днів на реколекціях разом зі священниками був присутній владика Степан Меньок, екзарх Донецький, з яким отці мали можливість порозмовляти і обговорити нагальні питання.     

Щовечора після вечері самі учасники реколекцій складали власну рекреаційну програму: настільні ігри, похід на ріку Дніпро, екскурсія островом; а останнього вечора перед учасниками виступив отець Юрій Селін, учасник пісенного телевізійного шоу.

За час реколекцій кожен зумів відпочити від буденної суєти і набратися сил, щоб і надалі виконувати своє нелегке служіння.

Дякуємо отцеві Андрію Нагірняку за мудре слово, духовний супровід та ділення досвідом соціального служіння!

Слава Богу за все!

                                                                Диякон Владислав Ігнатюк для Пресслужби Донецького екзархату УГКЦ