В Запоріжжі виступив монаший театр

22 Січня 2020

Цими днями парафія св. Михаїла УГКЦ м. Запоріжжя знову приймала колядників. Цього разу до нас завітав монаший театр «У каптурах» Інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Веляміна Рутського зі Львова-Брюховичів. Разом з колядою брати-василіяни привезли виставу «Christmas quest: у пошуках скарбу».

Представлений глядачам спектакль мав скоріш філософське аніж релігійне   забарвлення. Герої дійства — наші сучасники, українці, які живуть в сусідньому місті чи селі. Вони — дуже схожі на нас: губляться у виборі життєвих пріоритетів, часто не можуть знайти гідного місця праці, через що змушені мігрувати за кордон, борються із залежністю від модних ґаджетів, переживають  через невирішені сімейні проблеми, лікують рани невизнаної війни. Чи є якийсь у тому всьому сенс? Іншими словами: Для чого я живу? Чого прагну всім своїм серцем? Що є моїм правдивим скарбом, заради якого я готовий на все?

Постаті молодих хлопців на сцені, які серед усіх можливих обрали вузьку стежку особливої посвяти Богові у монашому стані, стали негласною проповіддю вічних цінностей і спонукали до призадуми.

Наприкінці вистави актори в особі отця Йосифа Будая, ЧСВВ запросили на сцену владику Степана, екзарха Донецького, який поділився своїми враженнями від побаченого дійства і долучився до хору братії в коляді.

Гостили акторів в Запоріжжі сестри-василіянки монастиря свв. апостолів Петра і Павла в пасторально-катехитичному центрі Донецького екзархату.

Далі шлях колядників «У каптурах» проляже через села Званівка, Роздолівка,  місто Харків, після чого актори знову повернуться на Захід, щоб відвідати з колядою міста Жовкву, Львів та Івано-Франківськ.