Йорданське водосвяття в Запоріжжі

20 Січня 2020

19 січня 2020 року, в світлий празник Богоявлення Господнього, в Запоріжжі, на парафії св. Михаїла владика Степан, екзарх Донецький, разом із отцем парохом митрофорним протоієреєм Андрієм Бухваком, звершив Архиєрейську Божественну Літургію.

Наприкінці богослуження відбулося Йорданське водосвяття.

 

"Сьогодні свята Церква східного обряду святкує празник Богоявлення – одне з найдавніших християнських свят. Інша назва цього свята - Просвіщення, адже людський розум отримав нове світло для глибшого пізнання Бога.

Празник Богоявлення (грец. epifania) перегукується з празником П’ятидесятниці, на другий день якого ми в особливий спосіб вшановуємо Святу Трійцю.

Таємниці Пресвятої Трійці та Воплочення Сина Божого – не можливо збагнути слабким людським розумом. Якби Творець сам не привідкрив нам їх, то ми би не знали Бога в трьох особах.

Вже в Старому Завіті знаходимо відгомін знання про Пресвяту Трійцю. Зокрема, в книзі Буття 1, 26: «Сотворімо людину на наш образ і на нашу подобу». Старий Завіт ніби запрошує нас не говорити про Бога, а слухати Його, коли Він говорить і відповідати Йому через служіння.

Новозавітній автор, апостол Павло, з переповненого знанням серця напише: "Багаторазово й багатьма способами Бог говорив колись до батьків наших через пророків. За останніх же оцих днів він говорив до нас через Сина, якого зробив спадкоємцем усього і яким створив віки. Він - відблиск його слави, образ його істоти, - підтримуючи все своїм могутнім словом, здійснив очищення гріхів і возсів праворуч величі на вишині, (Євр.1,1-3). І дальше: Кому бо з ангелів він коли мовив: «Син мій єси, я сьогодні породив тебе?»

Бог вповні здійснив своє об’явлення в Сині, який зійшов з неба і воплотився заради нашого спасіння. Бог зробив Його спадкоємцем всього. Словом Божим, Ісусом, були створені віки, тобто все було покликане до буття силою Божого Сина і нею ж існує, перебуває у бутті.

Євангелист Іван у першій главі своєї євангелії пише: «Ніхто й ніколи Бога не бачив. Єдинородний Син, що в Отцевому лоні, - той об'явив» (Ів.1,18).

Під час хрещення Ісуса в Йордані Пресвята Трійця об’являє себе людям: Син Божий хреститься, Бог-Отець промовляє: «Це Син мій улюблений, в ньому моє уподобання», а Святий Дух - у виді голуба ширяє над Ісусом.

Бог завжди залишає свої сліди в розумній природі. Бог об’явив нам свою найпершу прикмету – Любов, віддавши Сина свого Єдинородного на хресну смерть. То чому тоді так багато людей і по-сьогодні не бачать, не чують, не розуміють Бога?

 

Просвіченння дається тим, які шукають Бога, хоч можуть і блукати в пошуках, помилятися, але – все ж готові признати свої помилки та виправити їх. Якщо їм бракує сил, вони просять помочі в Бога – моляться, шукають поради у духовних отців. Ті, хто шукає, хочуть змінити цей світ на краще, починають цю переміну з самих себе і в своїх родинах. Храм Божий стає для таких Домом молитви, сповідь – духовним очищенням, Святе Причастя – кормом душі і завдатком на Життя вічне" (Зі Слова владики Степана на день Богоявлення Господнього).