Святкування Різдва Христового в храмі святого Володимира в Запоріжжі

07 Січня 2020

Святкування Різдва Христового в храмі святого рівноапостольного Володимира Великого в місті Запоріжжі розпочалось Великою Утренею, а пізніше відбулась урочиста Архієрейська Божественна Літургія. Всі богослужіння в цей святковий день очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький.

В часі божественної Літургії було зачитане різдвяне послання владики Степана до вірних Донецького Екзархату. В своєму посланні єпископ закликає до призадуми над долею нашої  Батьківщини. «Милосердя Боже до нас безмежне, хоч ми до кінця не розуміємо цього. Україна страждає і ми - разом з нею. Що це, очищення від гріхів через терпіння? Можливо, що процес нашого покаяння не є достатнім для нашої свободи? Найбільш правдоподібно, що так.

Кожний з нас, який не пережив того, що пережили захисники, не може себе віддати, хоча б духовно, на цілопальну жертву», – йдеться  в тексті.

Владика Степан також взиваєдо Бога, просячи Його ласки й допомоги: «Ми знову звертаємося до Тебе Ісусе, не залишай нас. Не дивись на наші прогрішення, адже ми віримо в Тебе і розуміємо, що спасіння є тільки в Тобі. Кожного року, ми очікуємо Твоєї допомоги, особливо в час Твого Різдва. Це свято, яке втілює надію в серця багатьох віруючих людей. Сьогодні - як дитина, але як Бог - Ти існуєш вічно. Ти пам'ятаєш про кожного з нас. Ми діти Твої, хочемо Тобі служити і Тебе любити, але додай нам сили, скріпи нашу волю, просвіти наш розум, щоб ми могли щирим серцем закликати один до одного цим славним і знаним для всіх нас християнським привітом: Христос Рождається! Славімо Його!»

Наприкінці Літургії до храму завітали гості з Львова, які прибули до Запоріжжя в рамках акції «Різдво разом». Молодь поставила різдвяний вертеп, який, однак, є досить відмінним від традиційних вертепів, до яких ми звикли. Преосвященний владика зауважив, що цей вертеп є переосмисленням молодими людьми таїнства воплочення  Сина Божого. «Вертеп, який ми щойно побачили, є незвичним, однак є дуже важливим, що молодь по-новому бачить ці різдвяні події. Молоді люди, створюючи цю виставу, реагують на теперішні події та виклики сучасності. Про це свідчить, наприклад персонаж, який демонструє внутрішнє розділення. Він чує одночасно два голоси: голос совісті й голос зла, і від того, що не може визначитись і зробити вибір, знемагає і падає», - підкреслив архієрей.

По завершенні вертепу всі разом – владика Степан, отець-парох Андрій Бухвак, парафіяни та гості колядували й ділились радістю, якою нас всіх наповнив новонароджений Божий Син.

 Пресцентр Донецького екзархату УГКЦ