Свята Вечеря для переселенців в Запоріжжі

06 Січня 2020
6 січня 2020 року Божого, в навечір`я свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа, за підтримки Благодійного Фонду «Карітас Запоріжжя» вже втретє відбулась благодійна Свята вечеря для переселенців з тимчасово окупованих територій. Цьогоріч вже традиційно на благодійній трапезі був присутній владика Степан Меньок, Екзарх Донецький УГКЦ.
 
За давнім українським і християнським звичаєм Свята вечеря розпочалась з ділення просфорою, під час якого владика Степан особисто склав побажання кожній особі.
 
У вітальному слові архієрей зауважив: «Хоч обставини, які сьогодні зібрали всіх нас за одним столом, є сумними, а навіть трагічними, я все ж вдячний Богові, що можу бути тут, в Запоріжжі, разом зі своєю паствою у цей святковий вечір».
 
В часі Вечері відбулась ще одна визначна подія – Ганна Гайворонська, письменниця і поетеса з Луганщини, презентувала свою нову книгу «Божі лілеї Донбасу». Дана праця присвячена історії розвитку громад УГКЦ на східних теренах України за останні 25 років. Авторка також описує своє знайомство з владикою Степаном, яке стало поштовхом до вивчення історії Екзархату. На прохання єпископа пані Ганна також прочитала декілька своїх віршів.
 
Також виступила зі своєю поезією переселенка з Мар’їнки, пані Раїса Фесай. У віршах йшлося про трагічну долю нашого народу, який потерпає від війни на Сході.
 
У завершальному слові отець Андрій Бухвак, директор «Карітас Запоріжжя», подякував усім за участь та запросив на святкові богослужіння до храму святого Володимира.
 
Прес-служба Донецького екзархату УГКЦ