Приписи посту для вірних Донецького екзархату!

23 Березня 2019

 

Перший день Великого Посту і Велика П’ятниця - строгий піст (без м’яса і молока, один раз наситився і два рази скромно підкріпився.)

Перший і останній тиждень Великого Посту без вживання м’яса у всі дні крім суботи і неділі.

Всі понеділки,середи і п’ятниці в часі Великого Посту.

Вчасі Петрівки, Успенського, Пилипівки – середа і п’ятницябез вживання м’яса.

В Навечір’я Різдва і Богоявлення, Воздвиження Чесного Хреста і Усікновення Чесної Глави св. Івана Хрестителя – строгий піст, з одноразовою поживою досита і з додатковою скромною їжею,відповідно до місцевих звичаїв.

Всі п’ятниці на протязі цілого року не можна вживати м’яса (За винятком загальниць і припадаючих в цей день Господських і Богородичних Празників,- в ці дні дозволяється на вживання м’яса)

Вийняті з-під цього закону є діти до закінченого 14 року життя і старші люди починаючи від 60 року життя, хворі як тілесно так і душевно, матері які годують дітей грудьми, а також ті, що не розпоряджують повністю своєю особою задля прийнятих на себе обов’язків, тяжко працюючі, подорожуючі.

Духовні   особи   в   часі   всіх   постів   після   вживання   м’ясної   їжі відмовляють 50-й псалом, а вірні 5 Отче наш і п’ять Богородице Діво. 

Повчання св. Василія Великого про піст.

«Користь посту не мається мірити самим повздержанням від страв, бо правдивий піст є, бути вільним від усіх гріхів; розв’яжи всякий зв’язок з беззаконням, якщо хтось скривдив тебе – пробач йому, прости борги. Не зберігай посту задля сварні і суперечок. Не їси м’яса, а тим часом пожираєш свого брата. Повстримуєшся від вина, а зате допускаєшся кривди. Горе п’яним не від вина. Гнів Духа є п’янством, що не менше відбирає розум як вино» (Гомілія 10, 4 Про піст).

Наголосити на практиках інших повстриманостей в часі посту, напр. зменшення часу оглядання телевізора, відмовитись від вживання алкоголю, паління цигарок, повстримання язика, збереження скромності очей,  сексуальна повстриманність у подружньому житті за взаємною згодою і т.д.

Евхаристійний піст – одна година перед Св. Причастям.

Пиття води і приймання ліків евхаристійного посту не порушує.

Якщо б хтось хотів притримуватись строгішого посту, може на це взяти благословення у отця-пароха, або місцевого ординарія.

 

+Степан(Меньок),ЧНІ      
Екзарх Донецький

Дано в м. Запоріжжя